Сполучені Штати та Україна ініціюють три проєкти, пов'язані з малими модульними реакторами, загальна вартість яких становить 30 мільйонів доларів.


Ініціативи будуть інтегровані в міжнародну програму FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology), що має на меті відповідальне застосування технологій малих модульних реакторів. Цю інформацію оприлюднило Міністерство енергетики.

Проекти включають створення пілотного заводу для виробництва екологічно чистого водню та аміаку, перетворення вугільних електростанцій на малі модульні реактори, а також розробку стратегії декарбонізації сталеливарного сектора з використанням ММР.

"Україна має намір пов'язати своє майбутнє з розвитком атомної енергетики. Попри трагічний досвід Чорнобильської катастрофи та нинішні труднощі, пов'язані з окупацією російськими військами найбільшої в Європі атомної станції - Запорізької АЕС, ми вперто продовжуємо рухатися вперед," - підкреслив у своєму виступі міністр енергетики України Герман Галущенко.

Міністр також зазначив, що Україна зобов'язалася збільшити ядерні потужності втричі до 2050 року. Він підкреслив, що це допоможе у вдосконаленні як великих атомних енергоблоків, так і малих реакторів, які будуть використовуватися для потреб промисловості.

Нагадаємо, малі модульні реактори мають значні переваги перед традиційними АЕС: вони потребують менших капітальних витрат, є мобільнішими, мають підвищений рівень безпеки та адаптовані для інтеграції з іншими енергетичними рішеннями, зокрема водневою енергетикою. Такі проєкти сприятимуть енергетичній незалежності України, економічному відновленню після війни та скороченню викидів вуглецю.

Ініціативи будуть здійснені у співпраці з провідними енергетичними корпораціями та науковими закладами США та України. Програма FIRST забезпечить дотримання високих стандартів ядерної безпеки та запобігання нерозповсюдженню.

Related posts