Сполучені Штати Америки та Україна ініціюють спільний проект, спрямований на розвиток малих модульних ядерних реакторів.


Цю інформацію надає Міністерство енергетики України.

Проєкти будуть впроваджені в контексті програми FIRST (Базова інфраструктура для відповідального використання технології невеликих модульних реакторів).

Ця ініціатива виступає суттєвим етапом у реалізації світових кліматичних цілей, гарантуванні енергетичної стійкості в регіоні, сприянні економічному розвитку та втіленню прагнень України стати провідною країною у впровадженні інноваційних ядерних технологій у процесі післявоєнного відновлення.

Серед запланованих ініціатив:

"Україна надає великого значення атомній енергетиці у своєму майбутньому. Незважаючи на те, що країна зазнала наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС і нині стикається з унікальними викликами через окупацію росією Запорізької АЕС, найбільшої в Європі, ми продовжуємо просуватися вперед. Ми модернізуємо існуючі атомні потужності та реалізуємо плани щодо зведення нових електростанцій", - підкреслив міністр енергетики України Герман Галущенко.

У Міністерстві енергетики України звернули увагу на те, що під час конференції COP28 наша країна підписала Декларацію країн, яка зобов'язує збільшити ядерні потужності втричі до 2050 року. Це включає в себе як будівництво великих енергетичних блоків, так і розгортання малих модульних реакторів для виробництва електроенергії та задоволення потреб промисловості.

Впровадження проєктів здійснюватиметься за активної участі провідних компаній у сфері енергетики та наукових організацій з України та США. Технологія малих модульних реакторів має ряд переваг у порівнянні з традиційними атомними електростанціями, серед яких модульність, зручність транспортування, підвищений рівень безпеки та зниження початкових витрат.

Related posts