Починаючи з 2022 року, система електронного судочинства стала жертвою кіберінцидентів більше ніж 368 разів.
Громадянам надають важливу інформацію про основи кібербезпеки.
З 2022 року Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, а також її користувачі стали мішенню для кіберінцидентів більше 368 разів. Цю інформацію надало державне підприємство "Інформаційні судові системи".
У 2022 році ДП "ІСС" зареєструвало 86 випадків кіберінцидентів, у 2023 році їх кількість зросла до 251, а у 2024 році було зафіксовано 31 інцидент.
Зазначено, що в останні роки кібератаки на державні ресурси України є одним із способів ведення бойових дій, спрямованих на дестабілізацію критичної інфраструктури, злам урядових систем чи поширення дезінформації.
Серед різноманітних кіберзагроз можна виділити масштабні DDoS-атаки та застосування шкідливих вірусів, які призводять до знищення інформації. Такі програми мали здатність видаляти дані або робити пристрої непридатними для подальшого використання.
В Україні мали місце кібератаки на державні веб-ресурси, які мали на меті зміну візуального контенту, розповсюдження неправдивих новин або створення атмосфери страху.
Через електронну пошту та інші канали зловмисники намагалися проникнути в мережі державних установ, часто видаючи себе за відомих посадовців або українські урядові відомства.
"Ці атаки стали частиною гібридної війни і показали важливість кіберзахисту державних органів та критичної інфраструктури України. Відповіддю на ці загрози стали посилення заходів кібербезпеки та тісна співпраця з міжнародними партнерами у сфері цифрової безпеки", - зазначено у повідомленні.
Експерти компанії з інформаційної безпеки створили інфографіку з корисними рекомендаціями для тих, хто користується державними онлайн-сервісами, щодо посилення власної кібербезпеки. Вони особливо наголошують на важливості не відкривати вкладення в електронних листах у випадку, якщо виникають сумніви в надійності відправника або якщо в темі повідомлення вказано "спам". Користувачам радять не намагатися відписатися від фішингових листів, а просто видаляти їх відразу.
Щоб покращити рівень безпеки, рекомендується впровадити двофакторну автентифікацію для ваших облікових записів і регулярно оновлювати паролі щомісяця.