Наталія Ткачук: НКЦК розпочинає новий проект, спрямований на підвищення впливу жінок у сфері кібербезпеки.
Керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України, секретар Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) Наталія Ткачук у суботу, 2 листопада, під час третього модуля програми "Стратегічне лідерство для управлінців у сфері кібербезпеки SJC-2025", організованої НКЦК спільно з GC3, оголосила про запуск національної ініціативи для посилення ролі жінок у кібербезпеці.
У своєму виступі секретар НКЦК підкреслила, що рішення про започаткування та розвиток ініціативи було одностайно ухвалене членами НКЦК на засіданні 19 вересня 2024 року. Наталія Ткачук звернула увагу на важливість активізації участі жінок у сфері кібербезпеки, особливо в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також акцентувала на значущості гендерного балансу для зміцнення національної кіберстійкості, про що повідомляє Рада національної безпеки і оборони України.
"Цей проєкт сприятиме розширенню кадрового потенціалу та інноваційних можливостей України, забезпечуючи гендерну рівність та залучення жінок до стратегічних і оперативних завдань у кібербезпеці. Ініціатива не тільки відповідає принципам соціальної справедливості та дотримання прав людини, а й є стратегічною необхідністю для України в умовах війни та зміцнить позиції України як міжнародного лідера у сфері кібербезпеки. Адже забезпечення гендерної рівності є серйозним ресурсом економічного та соціального розвитку та безпеки, який зараз надзвичайно важливий для нашої країни. Запрошуємо приватний і громадський сектори, навчальні заклади, а також міжнародних партнерів доєднатися до цієї важливої ініціативи" - сказала Наталія Ткачук.
В межах заходу, організованого за підтримки Фундації жіночого лідерства та стратегічних ініціатив, відбулося практичне заняття під назвою "Моделювання зв'язків: Плюси та мінуси гендерної рівності". Учасники програми досліджували різні аспекти участі жінок у сфері кібербезпеки, оцінювали вигоди від ініціатив, спрямованих на підвищення кіберстійкості та економічного розвитку України, розробляли стратегічні кроки для їх втілення на національному рівні, а також аналізували виклики та пропонували рішення для подолання суспільних стереотипів.
Цей метод дав можливість всебічно проаналізувати роль гендерної рівності у кіберпросторі та став каталізатором для формування концепцій, які сприятимуть створенню інклюзивного середовища на підтримку жіночого лідерства. Ці ідеї будуть враховані в майбутньому розвитку проєкту.
НКЦК запрошує вас приєднатися до національної програми, спрямованої на підтримку жіночого лідерства у сфері кібербезпеки. Для отримання додаткової інформації пишіть на електронну адресу: [email protected].