Народного депутата Євгена Шевченка підозрюють у скоєнні державної зради.
За матеріалами справи, нардеп починаючи з 2021 року систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах Росії, а також вів "бізнес" з режимом Лукашенка.
Правоохоронці оголосили про підозру у державній зраді народному депутату України Євгенію Шевченку. Про це повідомляють Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора.
У повідомленнях від правоохоронних органів не згадується ім'я підозрюваного, проте обставини справи свідчать на користь саме Шевченка.
Згідно з матеріалами справи, народний депутат регулярно здійснював інформаційні дії, спрямовані на підрив національної безпеки в інтересах країни-агресора. Він активно дискредитував діючу владу, спотворюючи факти та події в Україні, а також публічно виступав за зміну територіальних меж і державного кордону нашої країни.
Депутат публікував програми на своїх каналах у YouTube та Telegram, давав інтерв'ю блогерам і експертам, які мають проросійські погляди, а також брав участь у передачах як українських, так і ворожих ЗМІ. В результаті цей матеріал розповсюджувався через пропагандистські медіа в Росії, щоб сформувати уявлення про те, що це є офіційна позиція представника української влади.
У своїх програмах депутат розповсюджував інформацію, яка формувала в суспільній свідомості переконання, що українська влада довела країну до катастрофічного стану, призвела до втрати територій та людей, а також не здатна забезпечити мир. У жовтні-листопаді 2024 року він поширював спотворену інформацію щодо керівництва Сил оборони України та настроїв у суспільстві. Крім того, нардеп намагався нав'язати думку, що Україна втратила можливість на перемогу і повинна терміново почати переговори з Росією на будь-яких умовах.
Він також розповсюджував дані, націлені на підрив довіри до західних союзників і європейських цінностей. Зокрема, він стверджував, що Захід не лише втручається у внутрішні справи України, спричинивши війну в країні, а й намагається через вплив на вибори дестабілізувати ситуацію в Грузії та Молдові.
Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Так, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію про відсутність загрози повномасштабного вторгнення РФ з території Білорусі.
Розслідування також виявило його зв'язки з дипломатами білоруського посольства після того, як у вересні 2020 року він виступив на засіданні парламенту з державним прапором Білорусі. Він неодноразово здійснював поїздки до Білорусі, де мав зустрічі з представниками бізнесу, політичними діячами та навіть з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком. Зокрема, посилаючись на цю зустріч, депутат поширював думку про відсутність загрози з боку російських військ, які могли б атакувати з білоруської території.
Згідно з даними розслідування, при підтримці Лукашенка депутат разом із членами своєї родини активно займалися бізнесом з білоруськими партнерами, зокрема в сферах електроенергетики та добрив. Вони закуповували продукцію за зниженими цінами у Білорусі, а потім через одну з європейських країн переправляли її в Україну, продаючи за значно вищими цінами.
За інформацією Державного бюро розслідувань, "режим сприяння", запроваджений білоруською владою, дозволив депутату за півроку заробити чистий прибуток у розмірі 1,5 мільйона євро. Однак в Україні він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Інша частина коштів залишилася заблокованою через підозрілі транзакції, які викликали увагу фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Було також зафіксовано, що протягом цього періоду депутат придбав і оформив на своїх родичів три розкішні автомобілі, загальна вартість яких становить 500 тисяч доларів США.
Депутат отримав офіційне обвинувачення у скоєнні державної зради відповідно до частини 1 статті 111 Кримінального кодексу України. Згідно з санкцією цієї статті, покарання може сягати до 15 років ув'язнення з можливістю конфіскації майна. Суд буде клопотати про застосування запобіжного заходу у вигляді арешту.
Нагадаємо, що в квітні 2021 року український депутат Євгеній Шевченко відвідав Мінськ для зустрічі з Лукашенком, під час якої висловив думку, що "понад третина українців бажала б бачити його на посаді президента". Пізніше він висловив свої вітання в соціальних мережах з приводу затримання опозиційного блогера Романа Протасевича.
Шевченко також просував матеріали проросійських блогерів Анатолія та Ольги Шаріїв, а також канали Олександра Клименка, соратника Віктора Януковича, Оксани Марченко та інші проросійські джерела інформації. Внаслідок цього, у травні 2021 року, він був виключений з фракції "Слуга народу".
Читайте також: