Депутата Шевченка підозрюють у зраді державі, повідомляє Державне бюро розслідувань.


Державне бюро розслідувань оголосило про підозру народному депутату Євгенію Шевченку у державній зраді.

"Відповідно до даних, наданих Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України, а також під наглядом Офісу Генерального прокурора, було висунуто звинувачення у державній зраді проти чинного народного депутата України. Правоохоронні органи встановили, що він завдавав шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці держави", - інформує пресслужба бюро.

Згідно з інформацією Державного бюро розслідувань, результати психолого-лінгвістичних і військових експертиз засвідчили, що депутат розпочав завдавання шкоди оборонним можливостям та інформаційній безпеці України ще до початку масштабного вторгнення Російської Федерації.

Згідно з отриманими даними, у 2021 році він розповсюджував неправдиву інформацію про те, що немає загрози широкомасштабного вторгнення з боку Російської Федерації з території Білорусі.

"Він також говорив про неправильність та недоцільність теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу нашої держави. Нардеп дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України", - інформують у бюро.

Згідно з повідомленням, депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв'ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території РФ з метою створення на території країни агресора суспільної позиції, що це офіційна позиція представника української влади.

"У своїх виступах депутат розповсюджував інформацію, що формувала у суспільстві уявлення про те, ніби українська влада довела країну до катастрофи, втратила території та людей, а також не здатна забезпечити мир. Крім того, нардеп нав'язував ідею, що Україна вже не має шансів на перемогу і повинна погодитися на переговори з Росією на будь-яких умовах", - повідомили в ДБР.

Крім того, він поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей. Зокрема, він говорив, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України й спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність в Грузії та Молдові, додали у бюро.

Відзначається, що в ході розслідування були виявлені його зв'язки з дипломатами посольства Республіки Білорусь, що стало відомо після того, як у вересні 2020 року він з прапором цієї держави з'явився на трибуні парламенту.

Матеріали ДБР свідчать, що народний депутат неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом країни. Посилаючись саме на цю зустріч, депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ з території Білорусі тощо.

Згідно з даними розслідування, за підтримки самопроголошеного президента Білорусі депутат разом з родичами займалися активною підприємницькою діяльністю з представниками цієї країни. Це стосувалося, зокрема, ринку електроенергії та добрив. Вони купували товари за заниженими цінами, а потім імпортували їх до України через одну з європейських країн, реалізуючи їх за значно вищими цінами.

"Режим сприяння" з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати €1,5 млн чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише €500 тис. Решту не вдалося отримати у зв'язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У полон до Збройних сил України потрапив зрадник, який у 2014 році підняв прапор Російської Федерації над Луганською обласною держадміністрацією.

Слідство також виявило, що протягом цього періоду депутат придбав та зареєстрував на своїх родичів три розкішні автомобілі, загальна вартість яких становить $500 тисяч.

Депутат отримав підозру у скоєнні державної зради, що є кримінальним правопорушенням відповідно до частини 1 статті 111 Кримінального кодексу України.

Зрадникові може бути призначено покарання у вигляді 15 років ув'язнення з обов'язковою конфіскацією його майна.

У ДБР повідомили, що суд проситимуть обрати нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Державне бюро розслідувань не вказує імені фігуранта, але за даними ЗМІ йдеться про Євгенія Шевченка.

Related posts