Державне бюро розслідувань повідомило, що Шевченко затриманий, і найближчим часом суд може ухвалити рішення щодо його запобіжного заходу.


Найближчим часом суд може ухвалити рішення щодо запобіжного заходу для народного депутата Євгена Шевченка, якого підозрюють у державній зраді. Таку інформацію в телевізійному марафоні озвучила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

Вона зауважила, що депутат наразі затриманий.

"Вже найближчим часом, сподіваюся, буде ухвалено рішення щодо запобіжного заходу для нього. Прокуратура вимагатиме взяття під варту, оскільки злочин є досить тяжким — це стаття 111 Кримінального кодексу України (державна зрада)", — зазначила Сапьян.

Вона зазначила, що причиною "ефективної діяльності" правоохоронців стало проведення всебічної психолого-лінгвістичної та військової експертизи, які засвідчили, що депутат розпочав завдавати шкоди оборонній спроможності та інформаційній безпеці України ще до початку широкомасштабного вторгнення Росії.

14 листопада Державне бюро розслідувань заявило, що чинному народному депутату України оголосили підозру у держзраді. У бюро прізвища депутата не називали, але з контексту зрозуміло, а також повідомляють ЗМІ, що йдеться про Євгена Шевченка.

На даний момент він не висловлювався публічно щодо отриманої підозри.

Перед цим Шевченко висловлював думку про важливість старту діалогу з Росією.

"Час, шановний президенте, розпочати розмову. Я усвідомлюю, що це може призвести до твого відходу. Але інтереси країни переважають над особистими прагненнями. Я готовий підтримати тебе в цьому. Знову відвідаю Мінськ. Все можна вирішити. Ти лише дай старт", - зазначив депутат у своєму телеграм-каналі 7 листопада.

Читайте також: Єрмак висловився про "окремих парламентарів", які виявилися в замішанні щодо національної безпеки. Євген Шевченко прокоментував це.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак 8 листопада прокоментував висловлювання неназваних парламентарів.

"Виглядає так, що деякі народні депутати не зовсім розуміють, що таке національна безпека, національні інтереси та перспективи нашої країни. Якщо у них в уявленні національні інтереси ототожнюються з поразкою України, то це серйозна помилка, що грає на користь РФ," - зазначив Єрмак у своєму телеграм-каналі.

Народний депутат Євген Шевченко згодом закликав Єрмака "не усувати та не цькувати народних депутатів" і заявив, що його позиція нібито не відрізняється від позиції обраного президента США Дональда Трампа.

У травні 2021 року депутати від фракції "Слуга Народу" у Верховній Раді переважною більшістю голосів ухвалили рішення про виключення Євгенія Шевченка з їхнього складу. Це відбулося після його зустрічі з Олександром Лукашенком у квітні того ж року. У фракції підкреслили, що Шевченка не уповноважили для ведення жодних переговорів у Білорусі.

Згідно з інформацією Державного бюро розслідувань, з моменту початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації було розпочато розслідування 2399 кримінальних справ, пов'язаних із злочинами проти національної безпеки України. Серед них 1746 справ стосуються державної зради (стаття 111 Кримінального кодексу України).

Related posts