Народному депутату Шевченку пред'явили звинувачення у державній зраді: нові подробиці.


Почнімо з гучного затримання. Розповсюджував фейки роспропаганди, поширював викривлену інформацію про командування Сил оборони. Чинного народного депутата підозрюють у державній зраді. Слідчі ДБР закидають обранцю систематичну інформаційно-підривну діяльність. Ім'я підозрюваного у Державному бюро розслідувань не називають, але найімовірніше йдеться про Євгенія Шевченка. До того ж це непрямо підтвердила у коментарі "Подробицям" радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Що ж накоїв підозрюваний депутат та чи є ймовірність, що діючий парламентарій опиниться за ґратами на все життя? Ці питання досліджували мої колеги.

Ці зображення були сьогодні представлені на веб-ресурсі Державного бюро розслідувань. Співробітники ДБР та СБУ провели обшук у приватному володінні народного депутата України. Йому інкримінують, цитуючи, "завдання шкоди оборонним можливостям та інформаційній безпеці України".

Тетяна Сапьян, консультантка з комунікацій в Державному бюро розслідувань:

Злочин досить серйозний, це стаття 111 Конституції України - державна зрада. А ми знаємо, що відповідальність за державну зраду також дуже сувора, за це можна довічно сісти за ґрати й позбутися усього майна.

Згідно з інформацією, отриманою від слідчих, за цим депутатом закріпилася низка дій, що завдали шкоди Україні. Ще до початку широкомасштабної війни він стверджував, що України не загрожує небезпека з боку Росії, а також відкрито виступав на підтримку зміни кордонів нашої держави.

Тетяна Сапьян, консультантка з комунікацій в Державному бюро розслідувань:

Було проведено комплексну психолого-лінгвістичну та військову експертизу, які підтвердили, що народний депутат почав завдавати шкоди нашій обороноздатності та інформаційній безпеці ще до початку масштабного вторгнення. Як ви, напевно, погодитеся, його репутація погіршилася через суперечливі заяви, зокрема заперечення загрози з боку Росії, що надходила з території Білорусі ще у 2021 році.

Ось, наприклад, відеоролик зі сторінки в соцмережі нардепа Євгенія Шевченка, який підтверджує тісні зв'язки парламентарія з білоруськими політиками.

Чому ти не кличеш нас в Україну?

- Ну, як буду президентом, обов'язково.

Можемо з зброєю, можемо й без неї, адже Україна – це також моя країна!

Євген Шевченко походить з Мелітополя, який наразі знаходиться під окупацією. Він не раз відвідував Мінськ, де спілкувався з підприємцями, політичними діячами та давав прес-конференції.

Ольга Чеканова, представниця Державного бюро розслідувань:

Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв'ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, після чого цей контент поширювався у пропагандистських ЗМІ на території рф з метою створення на території країни-агресора, що це офіційна позиція представника української влади. У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій та людей та неспроможна досягти миру.

Нещодавно народний депутат вразив своїм коментарем у телеграм-каналі, де натякнув, що Президенту України слід розпочати діалог з агресором. Він зазначив, що готовий особисто вирушити до Мінська для цієї місії. Офіс Президента вже відреагував на його заяву.

Андрій Єрмак, очільник Офісу Президента України:

Здається, деякі народні депутати не можуть чітко визначити, що таке національна безпека, національні інтереси та майбутнє нашої країни. Якщо у них у свідомості національні інтереси асоціюються з поразкою України, то вони насправді помиляються, діючи на користь Росії. План перемоги України та Формула миру є справжнім шляхом до справедливості.

Ймовірно, без справжнього захоплення Україною, депутат відкрито демонстрував свою приязнь до Білорусі, створивши майже двогодинну стрічку, присвячену, як він вважає, дружній республіці.

Я прагну поділитися з вами тією Білоруссю, яка мені близька, і яку я мрію створити в Україні.

Цю любов можна зрозуміти через успішний бізнес Шевченка в Білорусі. Енергетичний сектор та виробництво добрив - це те, що викликає в слідчих підозри і більше нагадує шахрайську схему, ніж легітимну діяльність нардепа.

Тетяна Сапьян, консультантка з комунікацій в Державному бюро розслідувань:

Вони налагодили контакти й купували товари за заниженими цінами, і через іншу європейську країну ввозили цю продукцію в України, і відповідно підіймали ціни, на чому заробляли, це дало їм можливість заробити чималі статки. На сьогодні ми з вами говоримо про 1,5 млн євро чистого прибутку, в Україну змогли ввести тільки 500 000 євро, а от решту не вдалося їм отримати у зв'язку із тим, що заблокували сумнівні транзакції з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Слідчі Державного бюро розслідувань з'ясували, що Шевченко здійснив покупку трьох елітних автомобілів, зареєструвавши їх на своїх родичів. Загальна вартість цих авто складає близько півмільйона доларів. Проте, розслідувачі впевнені, що це лише початок шокуючих відкриттів, які їм вдалося зробити в ході слідства. Депутата вже затримали, і найближчим часом буде вирішено питання про обрання запобіжного заходу.

Related posts