Коаліція артилерійських партнерів провела обговорення щодо вимог України на найближчі два роки, повідомили в Міністерстві оборони.


Учасники Коаліції артилерійських потужностей, що підтримують Україну, провели обговорення щодо узгодження плану дій, що включає потреби Збройних Сил України до 2027 року.

В онлайн-засіданні Коаліції, співлідерами якої є Франція та США, взяли участь представники 14 держав, а також ЄС і НАТО.

Представники країн-учасниць провели дискусію щодо можливих внесків кожної з держав для задоволення цих потреб, а також розглянули варіанти інвестування в оборонно-промисловий комплекс України.

Артилерійська коаліція була заснована в січні цього року в Парижі. До її складу входять держави, що мають розвинені технології у виробництві найсучасніших артилерійських систем, боєприпасів, засобів для артилерійської розвідки, безпілотників для цілевказання, а також систем вогневого управління.

Основна мета діяльності Коаліції полягає в тому, щоб до кінця 2027 року Збройні Сили України здобули стабільні та всебічні артилерійські можливості, а також забезпечили взаємну сумісність з НАТО. Це є критично важливим для посилення обороноздатності української армії у відповідь на агресію з боку Росії, стримування можливих нових нападів, а також для нейтралізації вогневої переваги супротивника і покращення оперативної співпраці з НАТО.

Артилерійська коаліція була утворена в рамках роботи Контактної групи з оборонних питань України, відомої під назвою "Рамштайн". Крім того, наразі активно функціонують й інші коаліції, такі як Коаліція повітряних сил, Коаліція інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони, Коаліція бронетанкової техніки та маневрених операцій, Коаліція морських можливостей, Коаліція безпілотних літальних апаратів, Коаліція з розмінування, а також ІТ-коаліція.

Related posts