749 мешканців Львова стали опікунами тварин у рамках ініціативи "Кишеньковий притулок".
У Львові розробили перший в Україні та у всьому світі мобільний додаток, призначений для тих, хто мріє стати опікуном для бездомних тварин.
749 мешканців Львова стали опікунами тварин у рамках ініціативи "Кишеньковий притулок", започаткованої Домівкою врятованих тварин у парку "Знесіння", що є унікальним проєктом не лише в Україні, а й у світі. Ця ініціатива передбачає використання мобільного додатку, який потрібно встановити на телефон, щоб кожен бажаючий (переважно дистанційно) міг взяти під опіку будь-яку тварину з притулку. Стати опікуном означає щомісяця надавати благодійні внески для забезпечення потреб тварини: від харчування до вакцинації, лікування та загального догляду.
Як розповів у коментарі для "ВЗ" волонтер, зоозахисник та засновник Домівки врятованих тварин Орест Залипський, сьогодні в Домівці врятованих тварин мешкає півтори тисячі свійських та диких тварин. За менш ніж за тиждень роботи додатка "Кишеньковий притулок" 749 львів'ян стали опікунами тварин. Найбільше беруть під опіку собак. На одну тварину жертвують переважно по 50-150 гривень, дехто більше -- від 500 гривень. Орест Залипський каже, деякі тварини притулку вимагають більше коштів на утримання -- три тисячі гривень на місяць (на одну тваринку). Місячний бюджет утримання усіх тварин Домівки врятованих тварин -- півтора мільйона гривень.
"Люди одночасно опікуються кількома тваринами, жертвуючи на кожну по 50 гривень, -- підкреслює мій співрозмовник. -- Незабаром у мобільному додатку з'явиться інформація про кількість кураторів для кожної тварини: це допоможе зрозуміти, кого обрати для опіки, а також визначити, кому з тварин не вистачає підтримки. Щоб стати опікуном, необхідно заповнити анкету в мобільному додатку."
Ідея створення мобільного застосунку виникла у волонтерів Домівки врятованих тварин, які безперервно шукали благодійників для забезпечення тварин хоча б їжею. Розробка цього застосунку тривала півтора року за участю спеціалістів у галузі IT. Орест Залипський зазначив, що програмісти працювали над додатком "Кишеньковий притулок" безкоштовно, а волонтери покривають витрати на сервер, які складають 2 тисячі гривень на рік, з коштів притулку.
"Я вірю, що наш мобільний додаток досягне успіху, -- підкреслює Орест Залипський. -- Цей додаток повинен стати основним джерелом фінансування для притулку. Держава не надає фінансову підтримку. Нам важко знайти спонсорів, а останнім часом це стало практично неможливо."