Звички, які шкодять здоров'ю після 50 років: що слід уникати перед заняттями спортом.
Регулярні фізичні навантаження мають велике значення для підтримки здоров'я та гнучкості в зрілому віці, але не всі види тренувань є рівноцінними. Щоб зберегти активність і самостійність, важливо уникати деяких звичок, які можуть негативно вплинути на ваш організм з часом.
Подібні помилки можуть викликати зменшення м'язової маси, погіршення координації, зниження щільності кісток і рухливості, що, в свою чергу, підвищує ймовірність падінь та травм. В Eat This, Not That пояснили, що може зашкодити вашій тренувальній програмі, чому варто включати вправи на баланс у своє заняття та як зберігати активність з віком.
Ви не виконуєте розминку перед заняттям спортом.
Не ігноруйте розминку, навіть якщо здається, що часу обмаль. Ігнорування цього етапу може призвести до травм, оскільки з віком знижується наша гнучкість та кровообіг. Перед початком тренування варто витратити кілька хвилин на динамічні вправи та розтяжки. Це допоможе налаштувати ваше тіло на інтенсивні навантаження і зменшити ризик отримання травм.
Ви виконуєте забагато справ
Високоінтенсивні тренування, такі як бурпі або стрибки, можуть призвести до підвищеного навантаження на суглоби. Тому краще обирати менш шкідливі альтернативи, наприклад, їзду на велосипеді, плавання чи заняття на еліптичному тренажері, що сприятиме зменшенню ризику перевантаження суглобів. Також важливо уважно слідкувати за своїм тілом та коригувати рівень навантаження.
Ви можете перевантажити свої м'язи.
Не перевантажуйте себе під час тренувань, оскільки надмірні навантаження можуть викликати втому, травми та знижувати імунітет. Дуже важливо дозволяти своєму організму відновлюватися. Відпочинок можна доповнити медитацією, розтяжкою або йогою — це сприятиме вашій відновленню та збалансованому стану.
Не застосовуєте коректну форму.
Погана форма і постава під час тренувань можуть призвести до травм хребта та суглобів. Завжди фокусуйтеся на правильній техніці виконання, а якщо виникають сумніви -- зверніться до тренера, щоб перевірити свою форму.
Уникаєте обладнання
Не лякайтеся тренажерів та спортивного обладнання — це цілком нормально. Підняття важких ваг є ключовим аспектом програми, яка допомагає уповільнити процес старіння. Розпочніть з ваг, які здаються вам важкими, і виконуйте 6-12 повторень, залишаючи 1-2 повторення на запас. Це стане чудовим стартом для людей похилого віку.
Ігноруєте обробку мобільності.
Гнучкість є ключовим фактором у зниженні ризику травм та покращенні роботи суглобів. Для досягнення цього можна застосовувати різні методи, такі як йога, масаж чи розтягування. Активна розтяжка вважається найбільш ефективною, хоча пасивні техніки також можуть принести користь. Для оптимальних результатів рекомендується займатися 3 рази на тиждень по 30-60 хвилин, комбінуючи заняття з силовими вправами.
Ви надто сильно акцентуєте увагу на ізоляційних вправах.
Для досягнення оптимальних результатів від силових тренувань варто акцентувати увагу на комплексних вправах, що задіюють одночасно декілька м'язових груп і суглобів. Додайте до своєї програми виконання присідань або станова тяги, які ефективно навантажують хребет у вертикальному положенні. Це допоможе не лише підвищити вашу м'язову силу, але й зміцнити кістки та покращити загальну фізичну продуктивність.
Рухайтеся тільки по надійним поверхням.
Ходьба чудово доповнює тренування, але асфальт може обмежити її користь. Щоб уникнути цього, намагайтеся ходити по нерівних поверхнях, як-от пісок або стежки. Це покращить баланс і зміцнить щиколотки, зменшуючи навантаження на суглоби.
Взагалі пропускаєте вправи
Не ігноруйте фізичну активність, навіть якщо вам важко виконувати інтенсивні тренування. Невеликі прогулянки, кардіо, підйом сходами та легкі вправи на розтяжку допоможуть залишатися активними. Це має велике значення для вашого здоров'я, навіть якщо силові тренування чи йога вам не підходять.