20 тисяч українців отримали ваучер на безкоштовне навчання: які спеціальності користуються найбільшим попитом?


Вивчення через ваучер: найбільш затребувані спеціальності та професії

За інформацією першого віце-прем'єр-міністра України та міністра економіки Юлії Свириденко, нині однією з основних проблем на ринку праці є структурне безробіття.

"Вона зазначила, що одним із дієвих підходів для вирішення цього питання є навчання та перепідготовка, які відкривають можливість для людей освоювати нові, більш актуальні професії або підвищувати свою кваліфікацію."

Отже, ваучери на навчання для здобуття нового фаху або підвищення професійного рівня дозволять українцям стати більш конкурентними на ринку праці.

"У цьому році 20 тисяч українців скористалися цією можливістю, при цьому держава виділила на їхнє навчання 223 мільйони гривень", - зазначила Свириденко.

Серед найзатребуваніших спеціальностей та професій, на які українці отримують ваучери для навчання цього року, можна виділити такі:

Ваучер можуть отримувати лише певні категорії громадян, які при цьому:

Отже, право на отримання ваучера мають:

Щоб отримати ваучер на навчання в рамках програми, громадянам України слід:

Після цього слід очікувати на повідомлення від кар'єрного консультанта щодо наступних дій (на зазначену електронну пошту та контактний номер).

Протягом 90 днів з моменту отримання ваучера в службі зайнятості особа повинна підписати угоду на навчання з навчальним закладом.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про програму надання ваучерів на навчання, що є складовою флагманського проекту Міністерства економіки України "Робота без бар'єрів" (який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні).

Виконавцем державної програми сприяння конкурентоспроможності українських громадян на ринку праці через надання ваучерів для навчання є Державна служба зайнятості.

Отже, ваучер надає особі можливість безкоштовно отримати освіту в навчальних закладах або у роботодавців відповідно до затвердженого Міністерством економіки списку професій та спеціальностей. Це охоплює такі сфери, як ІТ-технології, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство, соціальне обслуговування та інші.

Кожна особа самостійно визначає, яку професію обрати, в якому навчальному закладі України здобувати освіту, а також форму навчання — денну, заочну або дистанційну. Освітній процес проводиться в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також на підприємствах, установах і організаціях, які мають відповідну ліцензію на ведення освітньої діяльності.

По завершенні навчального процесу особа отримує диплом державного зразка про освіту.

У 2023 році понад 18 тисяч українців скористалися ваучерами на освіту, що стало можливим завдяки загальному фінансуванню програми в розмірі 252 мільйонів гривень. Найбільше ваучерів було оформлено для спеціальностей у сферах психології, соціальної роботи, освіти, медицини, будівництва та цивільної інженерії, а також для професій кухаря та водія.

Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.

15 жовтня 2024 року стало відомо, що в Україні можуть розширити програму безкоштовного навчання за ваучерами.

Досліджуйте, як заробітки українців варіюються в залежності від обраної професії, а також в яких галузях надають найвищі зарплати.

Related posts