Україні необхідно активізувати мобілізаційні зусилля, проте багато чоловіків відчувають страх перед участю у бойових діях, - повідомляє Foreign Policy.
Основною причиною незадоволення багатьох українців є агресивна політика призову до військової служби.
Мобілізація залишає актуальною та широко обговорюваною темою в Україні, і багато експертів вважають, що її темпи не відповідають викликам, які постають перед країною в умовах російської агресії. Тим не менш, значна частина чоловіків продовжує вагатися щодо вступу до Збройних Сил України, згідно з інформацією, наданою виданням Foreign Policy.
У публікації зазначено, що українці переживають страх, що можуть бути мобілізовані просто під час прогулянок вулицями, а згодом відправлені на передову. Крім того, громадяни висловлюють незадоволення через агресивні заклики до служби в армії. Ситуацію ускладнює нещодавнє підвищення військового збору з 1,5% до 5%, що накладається на доходи населення.
Директорка громадської організації Veteran Hub, Івона Костіна, поділилася з журналістами думкою, що війна в Україні торкнулася кожної людини, змінивши її життя. Вона також зазначила, що зниження призовного віку до 25 років та впровадження нових податків є важливими кроками, які необхідно здійснити.
"У столиці України помітно, що країна досі не функціонує як військова економіка. Ситуація вимагає змін. Армія потребує додаткових ресурсів та фінансування для реалізації операцій", - зазначила Костіна.
Марко, український експерт у сфері енергетики, поділився з виданням розповіддю про те, як його шурин, який працює в галузі інформаційних технологій, потрапив у військовий призов. Одного дня його автомобіль був зупинений правоохоронцями на одному з київських шосе, після чого представники територіального центру комплектування направили його на медичний огляд. Незабаром чоловік відправився на полігон для проходження військової підготовки.
Марко вважає, що його шурин не той, хто потрібен ЗСУ на фронті. Він зазначив, що без таких професіоналів економіка України зупинилася б.
Деякі українські військові ведуть боротьбу з російськими загарбниками з самого старту масштабного вторгнення. Відсутність чіткої процедури демобілізації перетворює службу на "квиток у нікуди", що створює несправедливі умови для солдатів та тих, хто тільки планує приєднатися до Збройних сил України, зазначили в публікації.
Дружина військового, який брав участь у бойових діях, поділилася з журналістами своїми переживаннями. Її дратує вид переповнених спортзалів, де молоді люди займаються під ритми музики. Однак жінка визнала, що серед цих чоловіків можуть бути як молоді, які не досягли 25 років, так і ветерани.
Раніше Максим Скрипченко, який обіймає посаду заступника директора Центру безпекових ініціатив, висловив думку, що представники Демократичної та Республіканської партій США мають певні запитання щодо процесу мобілізації в Україні. Він також зазначив, що в Сполучених Штатах закликають нашу державу зосередитися на плануванні розвитку Збройних Сил на найближчі роки.
Також адвокат Сергій Савинський повідомив, що певна кількість українців може позбутися своїх бронювань. На думку експерта, це може бути зумовлено браком особового складу в Збройних Силах України.