Андрій Сибіга, представник Кабінету Міністрів України, закликав звернути увагу на Україну під час головування ПАР у G20 наступного року.


У понеділок, 28 жовтня, під час свого візиту до Південно-Африканської Республіки Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся в Преторії зі своїм колегою з ПАР Рональдом Ламолою, щоб провести двосторонні переговори.

Андрій Сибіга подякував Рональду Ламолі за гостинний прийом і детальні переговори. Він відзначив, що Україна цінує партнерство з Південною Африкою.

"Голос ПАР має суттєве значення як для Африки, так і для глобальної спільноти. Нам необхідна ваша підтримка та солідарність у вирішальних для всіх нас питаннях. Я вважаю важливим, що ми змогли узгодити наші позиції перед значущими міжнародними подіями," - підкреслив Міністр.

Андрій Сибіга зазначив, що він має надію, що Південна Африка, яка почне своє головування в G20 у грудні, зможе продемонструвати сильне лідерство у вирішенні як регіональних, так і світових проблем, включаючи агресію Росії проти України.

Міністр підкреслив, що агресивна повномасштабна війна Росії суттєво порушила міжнародний правопорядок, призвела до жахливих страждань та звірств в Україні, а також викликала ряд глобальних криз, включаючи проблеми в продовольчій, енергетичній, безпековій та інших важливих сферах.

"Ця конфліктна ситуація торкається не тільки України, але й безпосередньо впливає на мільйони людей в Африці та в інших регіонах планети. Саме тому наша спільна мета полягає в досягненні всебічного, справедливого та стійкого миру для України", - підкреслив міністр закордонних справ.

Міністр висловив свої побажання Південній Африці на успішне виконання обов'язків головуючої в G20, підкреслив важливість збереження України в центрі уваги та закликав до спільних зусиль для досягнення справедливого миру.

Український дипломат висловив вдячність Південній Африці за підтримку мирної формули та розповів колезі про стратегію наступних дій щодо її реалізації.

Міністр підкреслив, що для України суттєвим є залучення Південно-Африканської Республіки до другого Глобального саміту миру.

"Формула миру -- це єдиний реалістичний шлях для руху вперед. Ми бачимо й інші ідеї. Але нам точно не потрібно конкуренції. Ми досягнемо миру лише через силу та єдність, а не через слабкість чи розкол", -- підкреслив дипломат.

Очільник Міністерства закордонних справ звернувся до Південної Африки з пропозицією стати частиною Міжнародної коаліції, що займається поверненням українських дітей. У відповідь він отримав підтвердження участі ПАР у конференції, яка відбудеться в Канаді найближчими днями.

Андрій Сибіга зазначив, що навіть в умовах повномасштабного російського вторгнення Україна продовжує відігравати роль глобального гаранта продовольчої безпеки. Він додав, що Силам оборони України вдалося відтіснити росіян з більшої частини Чорного моря, встановити власний морський коридор і повернути український експорт до довоєнного рівня.

За інформацією міністра закордонних справ, в даний момент Росія активізує свої удари по українських портах і агросектору, прагнучи підривати економічні основи України та загрозити світовій продовольчій безпеці.

"Україна потребує більше солідарності, більше підтримки від країн-однодумців задля відновлення та захисту свободи мореплавства в Чорному морі. Розраховуємо на чітку позицію Південної Африки з цього питання", -- зауважив він.

Андрій Сибіга також розповів про ризик російських ударів по елементах української атомної енергетики. Він закликав Південну Африку допомогти запобігти цьому сценарію і донести до рф позицію щодо неприйнятності таких ударів.

Міністри підтвердили свою взаємну готовність до розвитку вигідної торгівлі та розширення ділових відносин. Андрій Сибіга зазначив, що серед ключових напрямів співпраці варто виділити сільське господарство, харчову промисловість, гірничодобувну галузь, машинобудування, інформаційні технології, цифровізацію та інші сфери. Він також підкреслив, що українська сторона заохочує участь південноафриканського бізнесу у процесі відновлення України.

Андрій Сибіга також висловив пропозицію для Південноафриканської Республіки розглянути питання про лібералізацію візового режиму для українських громадян. Він підкреслив, що прийняття такого рішення могло б стати значним кроком у напрямку зміцнення людських контактів, розвитку бізнес-взаємодії, культурного обміну та туризму.

Андрій Сибіга запропонував Рональду Ламолі відвідати Україну у зручний для нього час.

Related posts