Україна наближається до свого "найтемнішого часу" - Financial Times висвітлює виклики на фронті.
Одним із чинників соціальної напруги є переконання, що мобілізація є проявом соціальної несправедливості.
Українське суспільство виснажене довготривалою війною, тоді як російські окупанти продовжують просуватися на сході.
Яке майбутнє чекає на нашу країну і чим завершиться конфлікт з Росією, аналізує The Financial Times.
Журналісти даного видання повідомляють, що на командному пункті поблизу Покровська військовослужбовці Окремої президентської бригади висловлюють своє незадоволення нерішучістю Вашингтона стосовно питання, чи дозволити Києву застосовувати західні ракети для атакування цілей у межах Росії.
"Якби ми мали можливість діяти обома руками, а не з однією, за спиною, українські сили мали б значно більше шансів на успіх," - висловлює своє невдоволення оператор дрону.
Оточений екранами, що демонструють ворога, який наступає, командир батальйону зазначає, що його пріоритети почали трансформуватися.
"В даний момент мої думки зосереджені на порятунку своїх співвітчизників", - ділиться Михайло Темпер. "Складно навіть уявити, що ми зможемо відтягнути противника до меж 1991 року".
Навіть військові на передовій, які раніше рішуче відкидали ідею компромісів із супротивником, тепер висловлюють готовність до переговорів з Росією.
Ще один командир на сході, Юрій, висловлює свої побоювання щодо можливості "безкінечної війни".
"Тепер я підтримую ідею переговорів," - зазначає він, хвилюючись про те, що його син, який теж служить, може провести більшу частину свого життя на полі бою, а онук ризикує успадкувати цю війну.
"Україна опиняється на межі найскладнішого етапу конфлікту. На сході країни тривають серйозні бойові дії, де українські сили зазнають труднощів, а російські війська продовжують наступ, хоча й зазнають значних втрат у живій силі та техніці", - зазначає The Financial Times.
За оцінками даного видання, труднощі з мобілізацією породжують реальну соціальну напругу.
"Суспільство виснажене", - каже голова комітету із закордонних справ українського парламенту Олександр Мережко.
Раніше в Financial Times повідомляли, що Байден може дати зелене світло для інтеграції України в НАТО в обмін на поступки щодо територіальних питань.
Міністерство закордонних справ відкинуло інформацію, оприлюднену Financial Times, щодо можливих територіальних поступок в обмін на досягнення миру.