Україна повинна зайняти провідні позиції в сфері розробки інноваційних "зелених" технологій, зазначила Рожкова.


Україна володіє значним потенціалом для того, щоб стати провідною країною у сфері розробки інноваційних технологій, що сприяють "зеленому" переходу.

Цю інформацію озвучила Катерина Рожкова, яка займає посаду першої заступниці голови Національного банку України, під час Міжнародного форуму сталого розвитку-2024, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За її словами, успіхи України в ІТ, виробництві дронів, інших високотехнологічних галузях свідчать, що зробити таке країні цілком до снаги. Але це - додаткове фінансове навантаження на бізнес та домогосподарства, до чого усі ми маємо бути готовими.

"Це дійсно не є дешевим задоволенням. Однак, з перспективи держави, це є важливою необхідністю. Ми прагнемо, щоб люди, які проживають в Україні, мали можливість бути здоровими, продуктивно працювати протягом тривалого часу, створювати додаткову вартість, сплачувати податки та народжувати дітей, що забезпечує відтворення робочої сили, яка є критично важливою для економічного розвитку. Усе це залежить від умов, в яких живуть ці люди, а також від того, наскільки вони почуваються впевнено з погляду свого фізичного благополуччя," - зазначила Рожкова.

Вона підкреслила, що Європейський Союз реалізує спеціальну ініціативу, яка передбачає виділення значних фінансових ресурсів для підтримки бізнесу в процесі "зеленого" переходу, що має на меті зменшити фінансовий тиск на реальний сектор економіки. Подібні програми також необхідні Україні.

"Справді, на даний момент ми стикаємося з суттєвим бюджетним дефіцитом. Проте ми можемо сподіватися на підтримку міжнародних партнерів, які, варто зазначити, встановлюють умови для фінансування, зокрема, пов'язані з екологічними аспектами проектів. Нещодавно уряд ухвалив план дій щодо впровадження ESG-стандартів (принципів екологічного, соціального та корпоративного управління - ред.). Це тривалий і витратний процес, але альтернатив у нас немає," - підкреслила Рожкова.

Як зазначила ще одна учасниця Форуму сталого розвитку-2024, президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко, "зелений" перехід під час відновлення нашої енергетичної системи не обмежиться лише придбанням екологічних технологій, а вимагатиме також розробки та виробництва відповідного обладнання на території України.

"Необхідно не просто імпортувати сонячні панелі з Китаю, встановлювати їх і називати це 'зеленим' переходом. Нам слід активно займатися створенням, будівництвом та виробництвом всіх необхідних компонентів у межах власної частини ланцюга доданої вартості. Нові технології, які ми розробимо, визначатимуть майбутнє світу. Це стане важливим стимулом для нашого економічного розвитку та суттєвою підтримкою для Європейського Союзу, який, як і ми, залежить від китайських технологій," – зазначила Павленко.

Як було зазначено раніше, "зелений" перехід у Європейському Союзі, відомий також як Європейський зелений курс, є комплексом заходів, спрямованих на підвищення ефективності, стійкості та конкурентоспроможності економіки ЄС. Основною метою цього курсу є перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року. Дотримання принципів "зеленого" переходу стане одним із основних критеріїв для оцінки готовності України до інтеграції в Європейський Союз.

Related posts