В Міністерстві оборони оголосили про впровадження автоматизованої системи для видачі повісток за допомогою реєстру "Оберіг": як відбуватиметься цей процес.


У Міністерстві оборони України хочуть розробити функціонал, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток. Також оборонне відомство планує залучити до цього процесу "Укрпошту".

Сучасну процедуру вручення повісток у Міністерстві оборони охарактеризували як неефективну. Таку думку висловив начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий під час інтерв'ю на DOU Podcast.

За словами представника, на даний момент повістки оформлюються вручну, потім друкуються, і як результат, великий пакет документів надходить до керівника ТЦК для підпису та скріплення печаткою. Щоб покращити процес оповіщення військовозобов'язаних, у міністерстві розробили нову функцію, що дозволяє генерувати повістки в реєстрі "Оберіг" та підписувати їх електронним підписом керівника ТЦК.

"Процес доставки буде організовано так: документи одразу відправлятимуться на централізований друк, звідти вони потраплять на Укрпошту, яка займатиметься їх розподілом. Ми отримаємо всю необхідну інформацію про статус повісток: чи була вона доставлена, чи є якісь затримки, чи, можливо, документ загублений, а також скільки часу зайняло їх транспортування," - пояснив Берестовий.

Він також зазначив, що цей процес стане відкритим і надасть військово-політичному керівництву більш актуальні дані, ніж ті, що є на даний момент. Берестовий підкреслив, що перевірити справжність повістки можна буде через додаток "Резерв+". Водночас він уточнив, що самих повісток у цьому додатку не буде.

"Ми цього не плануємо. У нас беклог розписаний до середини весни -- повісток там немає. Але плануємо розробити функціонал, щоби хоч трохи автоматизувати, цивілізувати вручення повісток за допомогою Укрпошти й певних автоматизованих процесів на бекенді", - резюмував Берестовий.

Нагадуємо, що раніше юрист роз'яснив, які наслідки можуть виникнути у разі несвоєчасної сплати штрафу від ТЦК.

Як повідомляло OBOZ.UA, раніше Національна поліція України оголосила про викриття заступника Івано-Франківського обласного ТЦК, а також двох посадовців одного з районних ТЦК в регіоні за підозрою у хабарництві. Вони організували схеми, які пропонували "допомогу" чоловікам призовного віку в уникненні мобілізації. Вартість таких послуг коливалася від 2 тисяч гривень до 1 тисячі доларів, залежно від "складності ситуації".

Related posts