У Миколаєві стартувала виставка, присвячена "таврійському розпису", організована дослідницею Любов'ю Паранюк.
Цю інформацію кореспонденту Укрінформу надала Валентина Кривцова, голова громадської організації "Культурно-мистецька асоціація 'Арт-спокуса'" та заслужений працівник культури України.
Миколаєві відкрилася персональна виставка дослідниці "таврійського розпису" Любові Паранюк / Фото надані Валентиною Кривцовою
У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбулася персональна виставка "Миттєвості творчості", що представила художниця Любов Паранюк, член Культурно-мистецької асоціації "Арт-спокуса". Це її перший показ з початку широкомасштабної війни, хоча вона активно бере участь у всеукраїнських заходах та конкурсах на обласному і міському рівнях. Роботи Любові, виконані в техніках соломоплетіння, гончарства та художнього розпису, завжди викликали інтерес у шанувальників мистецтва, - зазначає Кривцова.
За її словами, в експозиції представлено роботи, виконані у техніці живопису по тканині, які яскраво відображають внутрішній світ самої художниці.
Варто підкреслити, що Любов Паранюк також здобула популярність завдяки своїм дослідженням стародавнього "таврійського розпису", яке вона розпочала у 2020 році. Цей стиль образотворчого мистецтва виник на Кінбурнській косі (Миколаївська область) і слугував для декоративного оформлення зовнішнього вигляду житлових будинків. За допомогою цього розпису прикрашали домівки, втілюючи в образах і символах щасливу долю їхніх власників, висловлюючи мрії та наповнюючи простір оберегами.
Художниця вивчала його історію, проводила майстер-класи, презентувала першу персональну виставку, присвячену цьому виду мистецтва. Також вона створила авторську серію мальовок "Таврійський розпис. Календар". За відродження традицій народної творчості та аматорського мистецтва стала лауреаткою обласної премії імені Миколи Аркаса.
Крім того, вона є співавтором двох публікацій, які стали ключовими джерелами для дослідження "таврійки".
Любов Паранюк з'явилася на світ у 1978 році в селі Смодне, що в Івано-Франківській області. Проте вже через рік її сім'я вирушила на Миколаївщину, оселившись в Очаківському районі. З самого дитинства вона була оточена творчою атмосферою, адже в її великій родині всі захоплювалися рукоділлям: вишивали, в'язали та плели гачком.
Маючи диплом Миколаївського професійно-технічного училища №13, а також Київського національного університету культури та мистецтв, я спеціалізуюсь у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. З 2015 року до початку повномасштабного конфлікту я викладала декоративний розпис у Куцурубській школі мистецтв.
Від початку 2022 року я стала частиною творчої команди ГО "Культурно-мистецька асоціація "Арт-спокуса"". Спільно з іншими митцями організації я активно долучаюся до виставок, майстер-класів та благодійних заходів, спрямованих на підтримку воїнів ЗСУ.
У Миколаєві відбулася презентація виставки фантастичних картин, натхненних таврійським розписом Оксани Давидової під назвою "Зоряні сни".