"Це не може тривати вічно": російські війська активізуються на Донбасі, виснажуючи українські збройні сили, - Le Monde.


Замість цього, українці з нетерпінням очікують на президентські вибори в США, які здатні суттєво вплинути на розвиток конфлікту.

Попри те, що наступ російських військ на сході України в основному полягає у захопленні дрібних населених пунктів, це суттєво позначається на моральному стані українців. Вони з надією очікують на президентські вибори у США, які відбудуться 5 листопада, адже їх результат може вплинути на хід війни, зазначає Le Monde.

"Росіяни нагадують тарганів, адже їхні атаки відбуваються щодня," - зазначив 48-річний Андрій, відомий під псевдонімом "Аристократ", який раніше працював менеджером у компанії Nestlé.

Протягом останніх кількох місяців російські збройні сили активізували наступ у південно-східному напрямку від Донецька, зосереджуючи атаки на площах, які простягаються на десятки кілометрів від стратегічно важливого Покровська до Вугледара, захопленого на початку жовтня. Війська РФ наступають з кількох фронтів, користуючись вразливими місцями в українській обороні та оточуючи українських військових, примушуючи їх до відступу. За даними Інституту вивчення війни, у жовтні Москва досягла найбільших територіальних здобутків з весни 2022 року.

Незважаючи на те, що російська активність на Донбасі зводиться до захоплення невеликих населених пунктів, це все ж таки має серйозний вплив на моральний дух українців, які з нетерпінням очікують на результати виборів у США 5 листопада. Водночас, наступ російських сил супроводжується суттєвими втратами в особовому складі та військовій техніці.

"Успіх російської кампанії на Донбасі великою мірою зумовлений традиційною перевагою Москви в боєприпасах і живій силі, а також явним нехтуванням втратами", - написав військовий експерт Микола Бєлєсков у статті для Atlantic Council.

На початку жовтня британська розвідка повідомила, що вересень став найбільш смертоносним місяцем для російської армії від початку вторгнення, з середньою кількістю загиблих і важкопоранених 1271 осіб на день. Київські війська зараз застосовують тактику "торгівлі територією для максимальних втрат противника". Бєлєсков каже:

Цей метод дає змогу українським військовим наносити значні втрати ворогові під час наступальних дій, хоча це таїть у собі відмову від будь-яких ініціатив щодо визволення захоплених земель.

Українські солдати, які спілкувалися з журналістами на передовій у середині жовтня, відзначили вдосконалення тактичних підходів російських військ.

"За останні шість місяців ми спостерігаємо трансформацію. Раніше російські війська надавали перевагу великим і легко помітним піхотним атакам, але зараз вони наступають невеликими групами, максимум по чотири-вісім осіб, іноді навіть по два-три", - говорить 46-річний Михайло, командир мінометної батареї.

Він також відзначив покращення зв'язку між російськими підрозділами та розвиток їхніх технологічних можливостей.

Значущим чинником стала велика кількість російських плануючих бомб, які руйнують українські оборонні позиції. Ці бомби можуть нести до 1500 кілограмів вибухівки і оснащені системами наведення. Вони завдають руйнівних збитків, і Київ не має адекватного захисту від них.

"Слід визнати, що ми не маємо жодних засобів для захисту. Незалежно від того, наскільки глибоко ми будемо шукати рішення, якщо підірвуть бомбу, втекти вже не вдасться," - зазначив Михайло.

Збройні сили України теж переживають нестачу особового складу. Росія, з більшим населенням, має можливість більш гнучко управляти своїми ресурсами. У той же час, весняні мобілізаційні заходи в Україні поки що не призвели до суттєвого збільшення чисельності військових.

29 жовтня секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко оголосив, що в найближчі кілька місяців планується мобілізація ще 160 тисяч нових призовників.

"Ми справляємося, але відчувається недостатня кількість людей. Солдати змушені залишатися на передовій довший час. Ідеально, коли вдається змінюватися кожні шість днів, але часто це затягується до 9 або навіть 12 днів, і це дійсно важко," - прокоментував комбат Костянтин під Кураховим.

Через брак ресурсів час на відпочинок значно скоротився, відзначив Кирило, заступник командира з психологічного забезпечення.

"Це виклик для всіх підрозділів. Нам висловлюють вдячність та відзначають національні свята на честь армії. Проте все це не має суттєвого значення, адже нам справді потрібен якісний відпочинок."

Військові сподіваються, що російські війська не витримають такого навантаження. "Треба мати багато витримки. Але всі знають, що так тривати вічно не може. Росіяни врешті сповільнять свій наступ. Нам потрібно просто продовжувати боротися", - сказав майор Михайло на псевдо "Мозок" на тиловій базі під Андріївкою.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що станом на 22:00 2 листопада на фронті відбулося 167 бойових зіткнень із противником. Найбільше ворожих атак було зафіксовано на Курахівському напрямку - 51.

Паралельно українські воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" ефективно відстояли позиції під час масштабної атаки російських загарбників. В ході зіткнення українські сили знищили 6 танків та 9 бойових машин піхоти, а також ліквідували 19 ворогів, з яких 23 отримали поранення.

Також, російські військові захопили Курахівку та Шахтарське. Окрім цього, противник зміг просунутися в районі Максимільянівки та кількох інших населених пунктів.

Related posts