"На Сумщині арештували волонтера, який транспортував наркотики для Збройних Сил України: деталі події"


Російська пропагандистська машина знову активізувалася, поширюючи неправдиву інформацію про українських військових. Цього разу кремлівські фейковики поширили новину про те, що на одному з блокпостів у Сумській області було затримано волонтера, у автомобілі якого нібито виявили понад 100 кг тяжких наркотичних засобів. Згідно з їхніми твердженнями, ці наркотики призначалися для командування 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Цю інформацію розповсюдили пропагандистські Telegram-канали, повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Конфіскований наркотичний вантаж у Техасі. Джерело: Newsweek.

"Це - неправда. Зображення пікапа з наркотиками, що активно розповсюджують фейкові ресурси, абсолютно не пов'язані з Україною", - підкреслюють у Центрі.

Пропагандисти звернулися до американських джерел, зокрема до звіту прикордонної служби США, яка виявила і затримала в Техасі наркоторговця разом із його вантажівкою, що перевозила наркотики.

Мета таких фейків - дискредитація Сил оборони в очах міжнародних партнерів України, зазначають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв:

"Торгівля органами загиблих українських військовослужбовців": нові факти та інформація.

Російські телеграм-канали розповсюджують чутки про нібито торгівлю органами загиблих українських військових на "чорному ринку". У цих повідомленнях йдеться про те, що в даркнеті з'явилися оголошення про продаж серця українського солдата за 70 тисяч доларів, а подібні випадки нібито мали місце й раніше. Інформацію про це оприлюднив портал "Коментарі", посилаючись на дані Центру протидії дезінформації РНБО.

"Ця дезінформація є елементом тривалої кампанії супротивника, відомої як "Чорна трансплантологія", що розпочалася у 2014 році. Основною метою таких вигадок є підрив довіри до українського військово-політичного керівництва та формування негативного сприйняття України в міжнародному контексті. Рекомендуємо покладатися лише на офіційні та перевірені джерела інформації", - підкреслюють у ЦПД.

Related posts