Розпочалася розробка вебплатформи для судових рішень під назвою War Crime.


Військові злочини є однією з найбільш болісних тем для українського суспільства.

Ми починаємо втілювати великий задум спільно із міжнародними партнерами - Програма USAID "Справедливість для всіх" - USAID Justice for All Activity - створювати цифрову пошукову платформу War Crime.

Державна судова адміністрація України разом із Державним підприємством "Інформаційні судові системи" є технічними партнерами Вищої ради правосуддя в рамках цього великого проєкту.

Військові злочини є однією з найбільш болісних тем для українського суспільства. Мав честь спільно із українськими та міжнародними партнерами бути учасником Другої щорічної конференції "Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини". Цьогоріч вона пройшла у Києві під гаслом "Обстоюючи невідворотність покарання".

Станом на сьогодні в Офісі Генерального прокурора було зареєстровано більше 140 000 випадків воєнних злочинів. Щоденно з'являються нові, жахливі повідомлення про злочини, які не можуть і не повинні залишатися безкарними.

Для Офісу проектів, що займається цифровим розвитком, трансформаціями та цифровізацією судів, органів і установ правосуддя при Державній судовій адміністрації України, ініціатива War Crime стане першим стартом.

Платформа надаватиме швидкий та відкритий доступ до судових рішень та дасть змогу правникам та дослідникам відстежувати судову практику з розгляду справ про вчинення воєнних злочинів, а також відкриє більше інструментів для аналізу та систематизації.

Після здійснення технічних і функціональних аудитів ЄСІТС у співпраці з міжнародними партнерами, ми оголосили про значні реформи та нові підходи до вдосконалення інформаційних систем судової влади. Дозвольте мені коротко нагадати:

1.Повна автоматизація робочих процесів.

2. Перегляд UX/UI, спрощення роботи користувачів та забезпечення доступності для всіх.

3. Методологія створення системи на основі модульної архітектури, що сприяє спрощенню процесу оновлення та масштабування, а також забезпечує інтероперабельність і можливість повторного використання сервісів.

4. Реалізація глобальних норм інформаційної безпеки.

5. Удосконалення аналітичних здібностей для підтримки більш обґрунтованих рішень.

6. Впровадження Проєктного офісу для ефективної координації розробки нових ІТ-продуктів.

Завдяки цим фундаментальним змінам та підтримці українським та міжнародних партнерів (Фонд Східна Європа, Проєкт "Підтримка цифрової трансформації"DTA EU Project Pravo-Justice, Програма USAID "Справедливість для всіх" - USAID Justice for All Activity, Міністерство цифрової трансформації України), зроблено необхідну попередню роботу та розпочато розробку вебпорталу War Crime, який є одним із ключових елементів подальшого розвитку системи цифрового судочинства.

Related posts