Сполучені Штати та Україна впроваджують ініціативи в галузі ядерної енергетики.


Україна приєдналася до Декларації країн на COP28, взявши зобов'язання потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це включає будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії.

На полях кліматичної конференції COP29 у Баку США та Україна оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР) на 30 млн доларів. Про це інформує пресслужба Міненергетики у суботу, 16 листопада.

Партнерство реалізовуватиметься в межах програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology - Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів).

Ця ініціатива виступає стратегічним заходом, спрямованим на реалізацію глобальних кліматичних цілей, забезпечення енергетичної безпеки в регіоні, стимулювання економічного розвитку та встановлення України як лідера у застосуванні сучасних ядерних технологій у післявоєнний період.

Програма включає в себе реалізацію трьох взаємозалежних ініціатив:

"Україна пов'язує своє майбутнє з атомною енергетикою. Незважаючи на те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв'язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції - Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей", - заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в своєму онлайн-виступі.

Малі модульні реактори представляють собою інноваційну технологію, яка вважається потенційною альтернативою традиційним великим атомним електростанціям. Ці реактори мають нижчу потужність (до 300 МВт), що дозволяє їм займати в десятки разів меншу територію. Вони конструюються з модулів, які можуть виготовлятися на заводах та збиратися на місці експлуатації.

Раніше ми інформували про те, що Україна та Сполучені Штати Америки розробляють стратегію для відновлення енергетичної системи нашої країни після завершення війни. Ця стратегія передбачатиме впровадження безпечних технологій у ядерній енергетиці, а також розвиток відновлювальних джерел енергії.

Також повідомлялося, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у поточному році року виділить Україні кредити на 560 млн євро для проектів в енергетиці, транспортній інфраструктурі і відновленні житла.

Related posts