Росія розпочала процес спрощення та зниження витрат на виробництво безпілотників: які нововведення впроваджено?
Двигун безпілотників "Герань-2" тепер не має стартера і маховика.
РФ продовжує спрощувати конструкцію своїх дронів "Герань-2" на основі Shahed-136 для здешевлення виробництва. Аналіз уламків показує, що нові моделі мають спрощені двигуни й значно відрізняються від оригінальних іранських версій.
Цю інформацію отримали джерела Defense Express.
У нових версіях "Герань-2" РФ внесла зміни у двигун MD550, що є копією німецького Limbach L550E і має потужність 50 к.с. Для здешевлення з нього прибрали стартер і маховик, хоча цей двотактний двигун і так був недорогим. РФ замовляє двигуни для "Герань-2" в Китаї у спрощеній комплектації, без стартера та маховика, що дозволяє знизити вартість одного дрона. Це дає можливість закуповувати більше двигунів і, відповідно, збільшувати обсяги виробництва "шахедів".
Крім оптимізації двигунів, у дронах "Герань-2" значно спрощено численні інші елементи оригінальної іранської моделі Shahed-136. Це робиться для скорочення виробничих процесів. Раніше, під час локалізації виробництва в Росії на підприємствах "Алабуги", були внесені зміни до матеріалів корпусу, електронних компонентів та бойової частини, що також дозволило знизити витрати.
Хоча оцінка вартості дрона "Шахед-136" становила 40-50 тисяч доларів, фактична ціна при масовому виробництві досягала 193 тисяч доларів за одиницю. У РФ намагаються знизити витрати за рахунок спрощення конструкції, щоб досягти ще нижчих цін на свої дрони.
Росія активно нарощує виробництво дронів "Шахед-136". На вересень 2024 року на підприємстві "Алабуга" в Татарстані було виготовлено 6000 одиниць, що на рік перевищує попередні плани. За прогнозами західних експертів, максимальні обсяги виробництва можуть становити від 600 до 800 одиниць щорічно.
На початку 2024 року щомісячний обсяг виробництва досягав 330-350 безпілотників, але цей показник варіювався в залежності від доставки компонентів, зокрема з Китаю.
Нагадаємо, Міністерство оборони України кодифікувало універсальний кулемет SAR 762 MT калібру 7.62 х 51 мм .НАТО та допустило його до експлуатації. Кулемет можна буде використовувати на спеціальних станках-триногах на бойових позиціях, вогневих спорудах або на легкоброньованій техніці.