Роботодавці визначили спеціальності, які будуть актуальними у майбутньому, а також ключові вимоги до молодих спеціалістів, що закінчили вищі навчальні заклади.


Потреба в спеціальностях інноваційних напрямків тільки зростатиме

Київська школа економіки, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, здійснила дослідження, присвячене трансформаціям на ринку праці, визначаючи найбільш затребувані технічні спеціальності сьогодні та їхню перспективу в майбутньому. Крім того, провідні роботодавці висловили свої ключові зауваження стосовно підготовки випускників українських університетів.

Дослідження під назвою "Ринок праці інженерів та фахівців з професійно-технічною освітою" ґрунтується на інформації, отриманій з Єдиного порталу вакансій, а також на результатах опитувань HR-директорів і керівників підприємств у промисловому секторі, енергетиці та інших напрямках.

Дефіцит працівників переважно стосується інженерних і кваліфікованих робітничих професій. Зараз найбільший запит - на інженерів зі знаннями комп'ютерної та електричної інженерії. Найбільше інженерів шукають у сфері промисловості та ІТ, найзатребуванішими вони є в Києві, Дніпропетровській та Львівській областях.

Згідно з дослідженням, найбільший попит спостерігається на фахівців у галузі комп'ютерної та електричної інженерії. Також відзначається значний інтерес до вивчення електроніки, автоматизації, механіки та хімії. Програми навчання повинні акцентувати увагу на вирішенні проблем, розробці рішень та вивченні англійської мови. Важливо також включати теми, пов'язані з штучним інтелектом, робототехнікою, аналізом великих даних, кібербезпекою та програмуванням для конкретних галузей промисловості.

Серед працівників з професійною освітою найбільше затребувані:

Водночас представники бізнесу, які є працедавцями, відзначають низьку якість знань випускників вишів та неефективний менеджмент університетів. Найгірше HR оцінюють знання з англійської мови, цифрової грамотності, проєктування та інженерні знання.

Ви колись уявляли себе працюючим у міжнародній компанії або розпочинаючи власну справу? Володіння англійською мовою відкриває перед вами безліч нових перспектив і сприяє досягненню кар'єрних вершин. Почніть навчання прямо сьогодні з АнтиШколою, і успіх не змусить себе чекати!

Основні висновки дослідження із зауваженнями щодо якості освіти:

"У Київській школі економіки відзначають, що зростання попиту на технічних спеціалістів стало наслідком війни та швидкого розвитку технологій, що вимагає від України збільшення кількості інженерів."

Через п'ять років зросте затребуваність на інженерів із знаннями механічної інженерії, а також на інноваційні напрямки - штучний інтелект, великі дані та бізнес аналітика, кібербезпека.

Related posts