Онлайн-шопінг призвів до фінансових втрат для українців: як захистити свої кошти.
Троє мешканців Тернопільщини стали жертвами шахраїв.
Три мешканці Тернопільської області стали жертвами шахрайських дій недобросовісних торговців, втративши 36 000 гривень.
Двоє мешканців Тернополя стали жертвами шахрайської схеми, намагаючись купити товари через онлайн-магазини. Вони звернулися до так званих менеджерів і перерахували кошти на вказані ними рахунки. Після цього зловмисники перестали відповідати на дзвінки. В результаті, 56-річний чоловік втратив 10 000 гривень, купуючи автозапчастини, а 30-річна жінка віддала 4 000 гривень за одяг, - повідомили в поліції Тернопільської області.
Ще одна мешканка нашого міста стала жертвою шахраїв, втративши 22 000 гривень через фішингове посилання, яке вона натрапила під час онлайн-покупки.
Усі постраждалі звернулися по допомогу до органів правопорядку. У зв'язку з випадками шахрайства правоохоронці ініціювали кримінальні провадження відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
На даний момент правоохоронні органи здійснюють активні розшукові дії з метою виявлення та розслідування злочинів.
"Коли купуєте чи продаєте в інтернеті, дотримуйтесь основних правил інформаційної безпеки. Не переходьте за підозрілими покликаннями і не вказуйте особистих даних на невідомих ресурсах", - наголосили у поліції.
Кіберполіція радить дотримуватися таких рекомендацій для безпечного шопінгу в інтернеті:
купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах; почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину; не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту - неточність навіть в один символ може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі; сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати грошей; без нагальної потреби не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії); заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати; при купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, зателефонуйте на гарячу лінію 102.
Для швидкого отримання допомоги від співробітників Департаменту кіберполіції Національної поліції України телефонуйте за номером 0 (800) 50-51-70.