Інноваційні підходи до виявлення кіберзагроз та контролю критично важливих систем.


Cybersecurity Innovations Hackathon обʼєднав понад 200 учасників -- розробників, фахівців енергетичної галузі, спеціалістів з кібербезпеки та представників стартапів.

Головне завдання -- пошук інновацій для захисту від небезпечних кіберпродуктів та модернізації кіберсистем в енергетичному секторі. За вісім днів 23 команди розробили власні технології для захисту енергетики й бізнесу від кіберзагроз під менторством топових експертів галузі.

"Сьогодні Україна успішно проводить першу у світі кібервійну. Завдяки ефективній системі захисту ми не лише обороняємося і здійснюємо контратаки, але й активно розвиваємо цифрову інфраструктуру. Усвідомлюючи, що кіберзагрози постійно змінюються, стають складнішими і небезпечнішими, наша мета полягає у подальших інвестиціях у кіберстійкість та пошуку новаторських рішень. Ці заходи є важливою складовою нашої роботи," — зазначив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT.

З 1 до 10 серпня команди за підтримки менторів працювали над рішеннями у трьох ключових напрямах:

Лідерами Cybersecurity Innovations Hackathon стали:

Тріумфатори здобудуть менторську підтримку від Проєкту USAID "Кібербезпека критично важливої інфраструктури України" для подання на грантові програми, що сприятиме вдосконаленню їхніх рішень. Крім того, вони отримають піврічне резидентство в першому інноваційному парку UNIT.City.

Сполучені Штати Америки всіляко підтримують Україну як у досягненні перемоги у війні, так і в забезпеченні стабільного майбутнього. Ключовим аспектом цієї підтримки є зміцнення кібербезпекових можливостей країни. Стійкість України до кібератак є вирішальною. Тому Сполучені Штати Америки пишаються партнерством з Україною у сприянні інноваціям для захисту в кіберпросторі, -- наголосила Теодора Делл, заступниця директорки місії USAID в Україні.

Хакатон з інновацій у сфері кібербезпеки був організований найбільшим в Європі ІТ-турніром DEV Challenge за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Проєкту USAID "Кібербезпека критичної інфраструктури України". У якості інформаційних партнерів виступили Ukrainian Startup Fund та інноваційний парк UNIT.City.

Related posts