НАЗК не підтвердило факти незаконного збагачення колишнього генерала СБУ Іллі Вітюка, в якого журналісти виявили квартиру вартістю 21,5 млн грн.
За даними НАЗК, ціна майна, яким володіють Вітюк та його родина, не перевищує розміру прожиткового мінімуму в п'ятсот і більше разів, що могло бути ознакою незаконного збагачення.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело перевірку колишнього керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Іллі Вітюка і не виявило жодних ознак незаконного збагачення. Цю інформацію опублікувало видання "Слідство. Інфо".
Спостереження за способом життя колишнього співробітника СБУ були завершені 10 вересня цього року.
"Наразі щодо майна, власниками якого є Вітюк І.А. та члени його сім'ї, Національним агентством не встановлено різниці між їх вартістю та законними доходами, які у п'ятсот і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму, яка могла б свідчити про необґрунтованість набуття активів", -- йдеться у відповіді НАЗК на запит.
Нагадаємо, 4 квітня журналісти "Слідства.Інфо" опублікували розслідування про майно сім'ї керівника департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Іллі Вітюка. У матеріалі йшлося, що його дружина у грудні 2023 року придбала квартиру в житловому комплексі преміумкласу на столичному Печерську. У декларації посадовця зазначено, що за квартиру сплачено 12,8 млн гривень, хоча її ринкова вартість перевищує 20 мільйонів.
6 квітня "Слідство.Інфо" оприлюднило інформацію про те, що представники ТЦК намагалися вручити повістку журналісту Євгенію Шульгату, автору даного матеріалу. На їхню думку, це не було випадковим випадком, а могло бути ініційоване співробітником СБУ, що пов'язане з розслідуванням Євгена стосовно Іллі Вітюка.
8 квітня 2024 року стало відомо, що Офіс Генерального прокурора ініціював кримінальне розслідування у справі перешкоджання професійній діяльності журналістів, пов'язане з інцидентом, що стосується Шульгата, а також за підозрою у можливому зловживанні службовими повноваженнями.
Незабаром голова Служби безпеки Василь Малюк ухвалив рішення відсторонити від виконання своїх обов'язків керівника департаменту кібербезпеки Іллю Вітюка на період проведення перевірки. Він був переведений до бойового підрозділу СБУ, що виконує завдання на фронті. Крім того, начальника Соломʼянського ТЦК та СП у Києві, працівники якого намагалися вручити повістку Шульгату, було знижено в посаді та переведено до "бойового підрозділу".
Медіарух висловив підтримку журналістам-розслідувачам і оприлюднив заяву, в якій закликав до відкриття кримінального провадження стосовно працівників СБУ та ТЦК у зв'язку з інцидентом, що трапився з журналістом "Слідства.Інфо".
16 квітня НАЗК повідомило, що проводить перевірку способу життя начальника Департаменту кібербезпеки СБУ, бригадного генерала Іллі Вітюка. 25 квітня детективи НАБУ також оголосили початок дослідження наведених в розслідуванні обставин придбання нерухомості членами сім'ї Вітюка.
1 травня президент Володимир Зеленський прийняв рішення про звільнення Іллі Вітюка з посади керівника Департаменту контррозвідувального захисту державних інтересів у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.