В Прикарпатському регіоні відкривають інклюзивний центр, призначений для дітей, які пережили наслідки війни.


Волонтери з Києва здійснять підтримку дітей з Ірпеня, Бучі, Харкова та Миколаєва в Болехові, що на Івано-Франківщині. На площі 2,8 гектара інклюзивного центру, згідно з проектною документацією, планується створення житлових та медичних приміщень, дендропарку, контактного зоопарку, басейну, інклюзивних спортивних майданчиків, а також теплиць для вирощування свіжих овочів.

Фундаторами проєкту виступили працівники найбільших фінансових компаній України: "Магнат", "Октава Фінанс", "Абсолют Фінанс". Задіяні платформи БФ "Кіготь" та ТОВ "Дріада +".

Проєкт спрямований на забезпечення сталого розвитку за рахунок впровадження IT-технологій та оновлених приміщень, при цьому передбачається залучення досвіду найкращих європейських спеціалістів у сфері лікування психотравм.

"З перших днів російської агресії в 2022 році жінки-волонтери почали рятувати дітей з передмість Києва. Пізніше їхня допомога дійшла до Миколаєва та Харківської області. Діти, покалічені та сповнені сліз, знаходили притулок у наших руках. Ми супроводжували їх до Ворохти, у спеціальний центр, розташований на території готелю. Деякі з цих дітей пройшли пішки 17 кілометрів по залізничних коліях, рятуючи свої життя, щоб дістатися до вокзалу, де їх чекали волонтери. Інші стали свідками жахливих подій, коли їхні батьки були розстріляні на їхніх очах, або ж їхні батьки опинилися в полоні. Ми фактично прийняли цих малюків у наші сім'ї. Наразі в нашій опіці вже 78 дітей. Виникла потреба в створенні спеціалізованого лікувально-виховного закладу", – розповіла Оксана Бродовська, ініціаторка проєкту, інвесторка та волонтерка БФ "Кіготь".

Чому для реалізації проекту було обрано Івано-Франківську область? Особливості природи та ландшафту Болехівського району створюють сприятливі умови для швидкого процесу одужання та відновлення. Крім того, тут рідко виникають повітряні тривоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія змінює імена українських дітей, яких депортувала, з метою маскування геноцидних дій.

Містечко в тихій, екологічній зоні, де є дві школи, лікарні. Болехівська громада отримує свої плюси від реалізації проєкту: нові зв'язки і можливості, учнів, робочі місця, дохід до бюджету. А вихованці - батьківську опіку.

Болехівська міська рада планує надати в оренду відповідну земельну ділянку вже наступного тижня, 20 листопада 2024 року. Ця ділянка раніше була в оренді у інших користувачів, а приміщення на ній для дітей вже були придбані волонтерами. Тепер ця територія стане важливим простором для дітей і символізує безпрецедентну підтримку, співпрацю та консолідацію українського суспільства, що триває з 24 лютого 2022 року.

"Ми працюємо з завтрашнім повоєнним станом усієї країни. Коли ми повертаємо щастя в життя дітей, виконуємо головну місію, не менш важливу, ніж прийняття мудрих військових рішень", - зазначила заслужений педагог України Оксана Бродовська.

В Болехівській міській раді прекрасно усвідомлюють значущість цього історичного моменту і в найближчий час планують зібратися для ретельного затвердження благодійного проекту.

"Ця ідея має великий потенціал. У нас є кілька інших місць, які можна розглянути для реалізації волонтерських ініціатив. Ми плануємо ухвалити рішення 20 числа. Я вже попередив юристів, щоб вони підготували всі необхідні документи. Ми прийняли багато людей. З початку війни до нас звернулися 2000 внутрішньо переміщених осіб, і зараз ми підтримуємо зв'язок з близько 400 з них. Серед них є старости, а також декілька осіб працюють у комунальному закладі. Нам необхідно реалізовувати такі проекти, адже інакше ми не зможемо досягти прогресу," – висловився міський голова Іван Яцинин.

Related posts