Міністерство закордонних справ України повідомляє: Сполучені Штати Америки ввели нові санкції проти Росії в галузі інформаційних технологій.
Кілька ключових компаній та сервісів оголосили про свій вихід з ринку Росії або впровадження нових обмежень для користувачів з цієї країни, починаючи з 12 вересня.
Сполучені Штати ввели нові жорсткі санкції проти Росії в галузі інформаційних технологій. Кілька ключових компаній та сервісів оголосили про своє рішення покинути російський ринок або ж запровадити додаткові обмеження для користувачів з Росії, починаючи з 12 вересня. Цю інформацію озвучили в Міністерстві закордонних справ України.
Зокрема, корпорація Google заблокувала реєстрацію нових акаунтів за російськими номерами та позбавила російських блогерів можливості отримувати дохід через AdSense.
Про повний вихід з російського ринку оголосила австралійська компанія з розробки програмного забезпечення для IT-індустрії Atlassian. Відтак росіянам сталт недоступними її найвідоміші продукти: система з відстеження помилок Jira, системою Trello, що призначена для організації спілкування з користувачами та управління проєктами; корпоративна база знань Confluence.
Більше не доступний росіянам сервіс Notion, який використовувався для організації роботи та управління проєктами, а сервіс Miro не обслуговуватиме російські та білоруські акаунти.
Корпоративний месенджер Slack припиняє свою діяльність на ринку та більше не надаватиме послуги своїм користувачам.
Корпорація Microsoft почала процес відключення своїх хмарних послуг для російських користувачів.
Системи автоматизованого проєктування і розрахунку CAD, постачальника програмного забезпечення Autodesk вийшли з Росії, компанії-розробники програмного забезпечення SAP та Oracle покинули російський ринок розробки.
Про нові санкції Міністерство фінансів США оголосило 12 червня 2024 року. Згідно з цим пакетом заходів, американські компанії більше не мають права надавати Росію послуги в галузі ІТ-консультування, дизайну, підтримки та хмарних технологій управління підприємствами та програмним забезпеченням для розробки та виробництва. Обмеження стосуються не лише компаній, розташованих у Сполучених Штатах, але й громадяни та організації, що працюють за межами країни.
Відзначається, що обмеження впроваджуються з метою зменшення негативного впливу на звичайних людей та забезпечення доступу до інформаційних технологій для широкої аудиторії. Варто зазначити, що за кілька тижнів до початку дії санкцій, ряд американських ІТ-компаній оголосили про своє рішення припинити співпрацю з російськими користувачами.
Серед них, зокрема, можна виділити:
Тепер користувачі цих платформ повинні шукати альтернативні рішення або перейти на російськіі аналоги.
Разом із цим у пакеті санкцій передбачені винятки, щоб пом'якшити вплив на звичайних користувачів.
Таким чином, обмеження не поширюються на: відеоігри; веб-браузери; соціальні мережі; сервіси для відеоконференцій; платформи електронної пошти; послуги автоматизованого перекладу; онлайн-освітні платформи; а також на служби веб-хостингу та реєстрації доменів.