Придбання житла за 20 мільйонів під час війни: НАЗК не виявило порушень у фінансових справах сім'ї колишнього керівника департаменту СБУ Вітюка.


Національне агентство з протидії корупції (НАЗК) в ході своєї перевірки способу життя колишнього керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України, бригадного генерала Іллі Вітюка, не виявило жодних свідчень про незаконне збагачення.

Цю інформацію НАЗК надало у відповідь на запит журналістів "Слідства.Інфо".

"Наразі щодо майна, власниками якого є Вітюк І.А. та члени його сім'ї, Національним агентством не встановлено різниці між їх вартістю та законними доходами, які у п'ятсот і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму, яка могла б свідчити про необґрунтованість набуття активів", - йдеться у відповіді НАЗК.

Таким чином під час моніторингу способу життя Іллі Вітюка у НАЗК не встановили невідповідності рівня життя задекларованим ним майну і доходам.

У відповідь на запит Служба безпеки України повідомила, що на даний момент Ілля Вітюк "не займає жодних штатних посад у структурі СБУ, але залишається військовослужбовцем відповідно до законодавства та виконує свої обов’язки по захисту країни, зокрема, беручи участь у завданнях, пов'язаних із протидією ворогу за допомогою безпілотних систем".

Які факти відомі щодо фінансового стану генерала СБУ Іллі Вітюка?

Як стало відомо з матеріалів журналістів "Слідство.Інфо", дружина Іллі Вітюка, який очолює департамент кібербезпеки СБУ, у грудні 2023 року придбала квартиру в престижному районі Печерська в Києві. Вартість такого житла становить 21,5 мільйона гривень, що перевищує офіційну зарплату посадовця. Після призначення Вітюка на цю посаду його дружина зареєструвала фізичну особу-підприємця і почала отримувати значні доходи. Зокрема, у 2022 році її дохід склав 9,4 мільйона гривень, а у 2023 році – 13,4 мільйона. Проте, інформації про те, які саме послуги вона надає, наразі немає.

Мати чиновника, яка є медичним працівником, також має власність в житлових комплексах Києва. За курсом на момент придбання, ринкова вартість її квартир перевищує 4 мільйони гривень.

Через два дні після виходу матеріалу журналісти зазначили, що вважають, що Служба безпеки України залучила співробітників ТЦК для вручення повістки журналісту "Слідство.Інфо" Шульгату у зв'язку з його розслідуванням щодо майна сім'ї генерала Вітюка. Вони стверджують, що вказівки для працівників ТЦК нібито надходили від підлеглих Вітюка в СБУ.

Після зустрічі з головою Служби безпеки України Василем Малюком, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що було висловлено запевнення про те, що питання, пов'язане з повісткою для журналіста, не буде проігнороване.

Зрештою, голова СБУ Василь Малюк відсторонив Вітюка від виконання посадових обов'язків керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. У пресцентрі СБУ стверджували, що Вітюк на час проведення перевірки проходитиме службу у підрозділі очолюваного ним департаменту, який виконує оборонні завдання безпосередньо на фронті спільно з ЦСО "А". А 1 травня президент Зеленський звільнив Іллю Вітюка з посади начальника Департаменту.

Проте нещодавно Іллю Вітюка зафіксували на заході, присвяченому розвитку радіоелектронної боротьби в Збройних Силах України. Один із учасників події опублікував світлину Вітюка у вишиванці на своїй Facebook-сторінці. Однак після того, як навколо фото виникли суперечки, допис було видалено.

Журналісти "Слідства.Інфо" також з'ясували, що генерал СБУ Вітюк зафіксував розстріли на Майдані з позицій "Беркуту" в ролі оперативника служби. Цю інформацію підтвердили в офісі Генерального прокурора, а також колишній керівник департаменту розслідування злочинів на Майдані Сергій Горбатюк. Згодом відеоматеріали були видалені з інтернету.

Related posts