Кабінет міністрів ухвалив рішення про заборону використання програмного забезпечення, яке походить з країн, що перебувають під санкціями, зокрема з Росії.
У проєкті закону також пропонується обмежити доступ до вебресурсів, що належать особам чи організаціям, які підпадають під санкції.
Кабінет міністрів схвалив заборону на використання програмного забезпечення та веб-ресурсів держав, які підпадають під санкції України. Пріоритетною у цьому контексті є росія.
Про це поінформувала пресслужба уряду та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Законопроєкт передбачає внесення нових типів секторальних санкцій до закону України "Про санкції". Заборона буде поширюватися на програмне забезпечення, якщо воно було розроблене:
У проєкті закону також пропонується обмежити доступ до вебресурсів, що належать особам чи організаціям, які підпадають під санкції.
Україна почала масово блокувати російські сервіси у 2018 році -- тоді під заборону потрапили соцмережі "Одноклассники" і "ВКонтакте", "Яндекс", а також низка російського програмного забезпечення (зокрема популярна програма бухгалтерського обліку 1С).
У квітні 2023 року асоціація IT Ukraine звернулась до Мінцифри з ініціативою заборонити використання держкомпаніями та бізнесом російського ПЗ. CEO асоціації пояснював, що в Україні досі без обмежень працюють усі 1С-клони, перереєстровані в країнах ЄС, і російський софт, який підпадає під санкції (BAS ERP, AmoCRM, Бітрікс).