IT Ukraine та інші організації звертаються з проханням відновити процес бронювання.
Уряд до 15 листопада 2024 року призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств та проводить їхній аудит, внаслідок чого бронювання працівників, у тому числі ІТ фахівців, фактично зупинилося.
Після аудиту критично важливих підприємств в Україні запровадять чіткіші параметри визначення критичності і необхідності бронювання працівників, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Відомі бізнес-асоціації України, такі як Спілка українських підприємців, Об'єднання резидентів Дія City, Торгово-промислова палата, Асоціація IT Ukraine, Міжнародна бізнес-спільнота Board, а також учасники Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, виступають за налагодження продуктивної співпраці між бізнес-сектором та державними структурами.
"У ситуації безпрецедентних викликів надзвичайно важливо забезпечити стабільні умови для функціонування бізнесу. Це дозволить підтримувати виробництво критично необхідних товарів, надавати високоякісні послуги населенню, організовувати логістику та сприяти експорту. Як наслідок, ми зможемо зберегти робочі місця та забезпечити своєчасну сплату податків до бюджету — що є основою для економічної стабільності та фінансування захисту України", - зазначено в повідомленні.
Експерти підкреслюють, що на сьогоднішній день міжнародні партнери сприяють підтримці макроекономічної стабільності та фінансуванню соціальних програм. Водночас, фінансові ресурси для Збройних Сил України надходять виключно з податкових надходжень, які сплачують підприємства, що здійснюють свою діяльність в Україні.
З метою досягнення оптимального рівня фінансових надходжень до бюджетів усіх рівнів, асоціації об'єднали свої зусилля для визначення чотирьох ключових заходів, які вони сподіваються отримати від держави: