Громадяни Молдови все частіше стикаються з маніпулятивними інформаційними повідомленнями напередодні виборів та референдуму.


Деякі повідомлення надходять із номерів телефонів Індонезії.

Служба інформаційних технологій та кібербезпеки Молдови звернула увагу на зростаючу кількість маніпулятивних повідомлень, які надходять людям через месенджери напередодні виборів і референдуму, повідомляє Newsmaker.

Деякі повідомлення надходять з телефонних номерів, зареєстрованих в Індонезії. Їхня мета полягає в тому, щоб вплинути на громадську думку.

"Кількість користувачів, які отримують підозрілі повідомлення через WhatsApp та інші платформи, зростає. Деякі з цих повідомлень, ймовірно, походять з Індонезії, але стосуються нашої країни. Вони намагаються вплинути на громадську думку щодо референдуму та виборів", – повідомила Служба інформаційних технологій та кібербезпеки.

Отже, мешканцям Молдови порадили заблокувати відправника, звітувати про спам або ж подати скаргу на такі повідомлення. При цьому найважливіше - не розповсюджувати ці неправдиві інформаційні матеріали.

20 жовтня в Молдові пройдуть президентські вибори, а також відбудеться референдум на тему європейської інтеграції країни. Віце-прем'єрка Молдови Крістіна Герасимова, яка займається питаннями європейської інтеграції, повідомила, що Росія інвестувала близько 100 мільйонів євро в зусиллях, щоб зірвати ці вибори. Для досягнення своїх цілей РФ активно використовує дезінформаційні кампанії, методи дестабілізації та навіть виплати виборцям. Декілька американських агентств надають підтримку уряду Молдови в боротьбі з кібератаками та інформаційними атаками з боку Росії, що мають на меті втручання у виборний процес.

Related posts