Блогера з Вінниці, затриманого за перешкоджання діяльності ЗСУ, взяли під варту без можливості внесення застави.


Суд ухвалив рішення щодо 39-річного вінницького блогера Олександра Шавлюка, відправивши його під варту на 60 днів без можливості внесення застави. Його затримано за підозрою у заважанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань під час особливого періоду, а також у шахрайських діях.

Цю інформацію передає кореспондент Укрінформу з судового залу.

За підсумками судового процесу, суд ухвалив рішення на користь клопотання обвинувачення і обрав для підозрюваного запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на термін 60 діб без можливості внесення застави.

Шавлюка підозрюють у розповсюдженні неправдивої інформації щодо діяльності ТЦК та СП Збройних сил України. Слідчі виявили ознаки злочину у шести відеоматеріалах, які поширював підозрюваний. Лінгвістичний аналіз підтвердив наявність порушення, що підпадає під частину 1 статті 114 Кримінального кодексу України.

"Інформаційна безпека є важливою складовою національної безпеки. Під час досудового розслідування з'ясувалося, що незважаючи на повномасштабну агресію Росії проти України, Шавлюк, маючи доступ до інформаційних каналів, розповсюджував негативні інформаційні кампанії про діяльність центрів ТЦК та СП. Зокрема, експертиза, проведена 18 жовтня 2024 року, виявила, що відеоматеріали свідчать про перешкоджання роботі Збройних сил України та інших збройних формувань у критичний період", - зазначив прокурор Олександр Коцага.

Як повідомлялося, Олександра Шавлюка затримали 1 листопада за підозрою у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період та у шахрайстві (ч. 1 ст. 114-1, ч. ч. 1, 2 ст. 190 КК України). Зокрема у тому, що він здійснював блогерську діяльність з метою дискредитації мобілізаційних заходів, запроваджених державою у воєнний час. Для цього чоловік використовував вебсайт власного агентства, а також медіаплатформи YouTube і Telegram, на яких мав власні канали з кількомастами тисячами підписників. Крім того, йому інкримінують використання блогерської діяльності як способу заволодіння чужими коштами шляхом обману. Йдеться про те, що він на своєму каналі розмістив оголошення про збір грошових коштів нібито на підтримку ЗСУ, а отримані кошти знімав готівкою, витрачав на власний розсуд без будь-якого звітування про їх використання на благодійні потреби.

Related posts