Автоматизація — це новий етап у розвитку виробничих процесів на ПАЕС.


У Південноукраїнському енергетичному комплексі активно реалізують інноваційні інформаційні технології для автоматизації управлінських процедур.

Завдяки сучасним технологіям підприємство підвищує ефективність роботи, оптимізує та покращує якість виробництва, забезпечує оперативність обробки інформації та знижує ризики людського фактора.

У сучасному світі автоматизація стала ключем до швидкості та зручності у виробничих процесах. Для Південноукраїнської АЕС це означає перехід з паперового на електронний документообіг. Він дозволить працівникам різних структурних підрозділів працювати одночасно з багатьма видами документів. "Наразі є актуальним, щоб організаційно-розпорядчі документи проходили одночасний розгляд кількома структурними підрозділами. Це дозволяє зекономити час та оперативно опрацьовувати зауваження, якщо вони виникають під час погодження. Затвердження таких документів відбувається за допомогою електронних кваліфікаційних підписів, що підвищує інформативність і забезпечує швидкий доступ до необхідних документів", -- зазначає заступник генерального директора філії "ВП ПАЕС" з якості та управління Віктор Саворона.

Одним із ключових напрямків роботи служби інформаційних технологій Південноукраїнської АЕС є автоматизація відображення технологічних показників енергоблоків. Впровадження цієї інноваційної системи надасть керівництву можливість оперативно отримувати критично важливі дані для прийняття обґрунтованих рішень, що є особливо актуальним в умовах критичної інфраструктури. Перед реалізацією ініціативи було ретельно проаналізовано досвід провідних українських та європейських енергетичних компаній. «Раніше наша увага була зосереджена переважно на фінансово-економічних системах та управлінні підприємством. Нова система стосується автоматизації управлінських процесів у виробництві. Вона дозволить нашим технічним фахівцям швидше і ефективніше реагувати на зміни в технологічних процесах», -- зазначає начальник служби інформаційних технологій Південноукраїнської АЕС Володимир Маркович.

В даний час важливо автоматизувати ще кілька критичних процесів, таких як облік та контроль знань співробітників, а також удосконалення системи доступу до об'єктів, що підлягають суворому режиму. Зараз IT-відділ працює над оновленням та редизайном корпоративного вебсайту, щоб зробити його більш зручним для користувачів. Для відповідності вимогам мовного законодавства інтерфейси операційних систем і програмного забезпечення компанії переводяться на українську мову.

"Одним із ключових завдань є впровадження автоматизованого телефонного довідника, що забезпечить швидкий доступ до інформації про працівників і їх посади за допомогою ключових слів. Крім того, користувачі зможуть отримувати дані про їх місцезнаходження, включаючи будівлю та кабінет. Це суттєво підвищить ефективність комунікації та доступ до необхідної інформації", -- зазначає Віктор Саворона.

В умовах повномасштабного вторгнення IT-фахівці стикнулися з новими викликами. Війна триває не тільки на полі бою, а й в інформаційному просторі. Особливо гостро постало питання кібербезпеки. Спеціалісти активно працюють над захистом інформаційних мереж і зменшенням кіберризиків, щоб в умовах загроз забезпечити стабільну роботу енергетичного підприємства. Як повідомив начальник служби інформаційних технологій Володимир Маркович, у відділі було створено групу кіберзахисту. Наразі триває період її формування та становлення.

На Південноукраїнському енергокомплексі реалізовано вже багато сучасних IT-рішень. Серед них -- автоматизовані системи обліку персоналу, що здатні виявляти невідповідності, реєструвати малозначні події та забезпечувати контроль об'єктів, будівель і споруд. Діє низка програм для фіксації нормативних і виробничих документів. Окремо застосовується корпоративна система документообігу НАЕК "Енергоатом". Проте, всі ці системи функціонують автономно, і наступний важливий крок -- об'єднання їх у єдине інформаційне поле для ще більш ефективного та швидкого обміну даними.

Реалізація нових ініціатив вимагає знань, амбіцій і швидкого реагування на виклики. Південноукраїнський енергокомплекс чекає на талановитих кваліфікованих спеціалістів, які зможуть підсилити IT-команду та забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури, -- зазначають керівники цього напряму. Наразі у службу інформаційних технологій запрошують на роботу інженерів-програмістів. Володимир Маркович, керівник підрозділу, наголошує: "Якщо є охочі фахівці з комп'ютерних наук, програмісти, адміністратори баз даних -- ми будемо раді бачити їх у своїх лавах. Приходьте до нас! У нас чудовий колектив із великим досвідом, і ми з радістю приймемо вас у нашу дружню сім'ю.

"Наша компанія шукає молодих та амбіційних фахівців у сфері ІТ, які прагнуть до професійного зростання та впровадження інноваційних рішень. Запрошуємо вас надсилати свої резюме до відділу кадрів. Ми з нетерпінням чекаємо на ваші заявки, проведемо співбесіди та оцінку знань. Якщо ви підходите нам, ми будемо раді розпочати співпрацю", - зазначає Віктор Саворона, заступник генерального директора філії "ВП ПАЕС" з якості та управління.

Південноукраїнський енергокомплекс рухається до цифрових змін, і кожне нове IT-рішення наближає його до енергоефективного майбутнього та сприяє стабільності й розвитку української енергетики.

Related posts