Жінки в Збройних силах України: зросла кількість українок, які прагнуть служити в армії - хто вони?
На третій рік повномасштабної війни збільшується кількість українок, які хотіли б служити за контрактом. Як повідомили в Міноборони, п'ята частина усіх звернень до рекрутингових центрів - від жінок. Найбільшим попитом користуються тилові професії: це кухарі, діловоди та бухгалтери. Але є й ті, хто готовий допомагати на передовій. Хто ці безстрашні жінки та як долучитися до війська, дивіться у матеріалі журналістки "5 каналу" Марії Дрозд.
Отримуйте основні новини дня без зайвих повідомлень і реклами! Друзі, приєднуйтесь до "5 каналу" у Telegram. Лише за хвилину ви будете в курсі всіх подій!
Кількість жінок, які бажають приєднатися до військових рядів, зростає. Цей висновок зробили фахівці Міністерства оборони. Виявилося, що 20% усіх звернень до рекрутингових центрів української армії надходять від представниць жіночої статі. Проте не всі вони готові зробити крок до служби.
"До нашого центру звернулося чимало жінок, проте більшість із них шукають консультацію. Лише близько 10% цікавляться можливістю служби. Основне питання, яке їх турбує, стосується саме служби," - зазначила рекрутерка Центру рекрутингу Збройних Сил України Наталія.
На сьогодні в Києві функціонує тільки один рекрутинговий центр, відкритий у травні цього року. Рекрутери відзначають, що під час оновлення інформації про військовозобов'язаних спостерігався значний наплив відвідувачів, проте в даний момент кількість людей зменшилася. Зараз в основному звертаються діючі військовослужбовці або ті, хто бажає отримати консультацію.
На сьогодні в Україні функціонує понад 30 рекрутингових центрів. Міністерство оборони має намір до кінця року збільшити їхню кількість до 50. Першим кроком для тих, хто бажає мобілізуватися або укласти контракт зі Збройними Силами України, є відвідування рекрутингового центру. Далі, разом з фахівцем, потрібно визначити посаду у Силах оборони, яка відповідає вашим вмінням та інтересам. Потім відбувається співбесіда з представником військової частини. Якщо всі етапи пройдені успішно, ви оформлюєтеся в ТЦК.
Усі ці етапи пройшла пані Леся. Щоправда, свою заявку подавала онлайн. Жінка має фах харчового технолога, тривалий час працювала на м'ясокомбінаті. Тому з професією у війську визначилась одразу: працюватиме кухарем.
"Тепер на моїй позиції в 26-й бригаді працює чоловік, фізично сильний і здоровий. Він займається кухнею, але це виглядає дещо нелогічно. Мабуть, йому краще було б піти розвантажувати снаряди або виконувати інші завдання, а я, в свою чергу, візьму ножі в руки і буду готувати для наших воїнів корисну, якісну та смачну домашню їжу," - висловила свою думку рекрут Леся Шаргут.
Вона родом із Житомирської області, тому твердо хоче до земляків, у 26-ту артилерійську бригаду. Каже, із майбутніми побратимами і посестрами вже знайшла зв'язок. Зараз проходить військово-лікарську комісію, а незабаром вирушить на навчання.
"Я відчуваю, що вже належу до них. Моє бажання – якомога швидше приєднатися та стати їм підтримкою. Звичайно, навчання не оминути, адже кухар завжди залишається кухарем, але в першу чергу я солдат. Мені важливо володіти певними навичками, розуміти, що таке зброя та вміти з нею працювати," – підкреслила Леся.
Читайте також: Охоронниці, заправниці та не тільки: як у Дніпрі жінки працюють на посадах, що раніше здебільшого обіймали чоловіки.
"Це жінка, яка сповнена рішучості та енергії. Вона активна та налаштована позитивно. Чи це чоловік, чи жінка, ми часто вимушені казати 'ні'. Людина може бути дуже мотивованою і прагнути долучитися до боротьби, але інколи фізичні можливості або особисті обставини, такі як маленькі діти, заважають цьому. Іноді це може стати занадто великою жертвою. Хоча ми змушені відмовити, якщо людина усвідомлює, що вона готова до служби у війську і знає, чого очікувати, ми завжди відкриті для нових кандидатів", - зазначила Олена, військовослужбовець 26-ї артилерійської бригади ЗСУ.
За словами військовослужбовиці, жінки на фронті потрібні так само, як і чоловіки. Але лише ті, хто усвідомлює ризики і справді можуть і хочуть бути корисними.
"В нашій бригаді є прекрасні жінки, якими я пишаюсь, і вже досить довго є на бойових посадах. Є багато жінок, які знаходяться в тилу, і теж, я вам скажу, це дуже значуще. Це жінки, ті самі кухарі, які виїжджають із хлопцями в район виконання бойових завдань і які великі фізичні зусилля докладають для того, аби вони були ситі, і у них була хоча б крапелька тепла і дому навіть із тією самою гарячею їжею", - розказала Олена.
За словами рекрутерів, серед жінок найбільш затребувані спеціальності, такі як кухар, діловод чи бухгалтер. Чоловіки, в свою чергу, частіше орієнтуються на ролі операторів безпілотників або розвідників. Проте вибір підрозділу і посади можливий лише за умови добровільного бажання служити. Важливо пам’ятати, що в армії немає жодної посади, яка не мала б свого значення.
Марія Дрозд та Ігор Костюк, "П'ятий канал".
Ознайомтеся також з: