Отримати спеціальність та підвищити професійний рівень.
З початку 2024 року державні ваучери на навчання отримали 22 тисячі українців, які мають можливість здобути нову професію або спеціалізацію, що допоможе їм стати більш конкурентоспроможними на ринку праці. Найбільш затребуваними напрямками навчання є професії медсестри, психолога, кухаря та водія. Про це повідомила Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр-міністр і міністр економіки.
"Завдяки навчальному ваучеру, особа має можливість освоїти одну з 155 професій та спеціальностей, вибираючи навчальний заклад і формат навчання на свій розсуд. На сьогодні вже 22 тисячі українців скористалися цим ваучером, здобуваючи нову професію або підвищуючи свою кваліфікацію для підвищення конкурентоспроможності. Держава виділила на їхнє навчання 260 мільйонів гривень," – зазначила Юлія Свириденко.
У цьому році найбільш затребуваними спеціальностями, за якими надаються ваучери для навчання, є: медсестринство (отримано 4070 ваучерів), психологія (3517), дошкільна освіта (923), медицина (580), кулінарія (1880), водійська справа (1451), тракторне управління (646) та кондитерська справа (491).
У 2023 році більше 18 тисяч українців скористалися ваучерами на освіту, що стало можливим завдяки фінансуванню програми на суму 252 мільйони гривень. У попередньому році найбільша кількість ваучерів була видана представникам таких професій і спеціальностей, як психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, а також для кухарів і водіїв.
Ваучер може бути використаний для навчання в різних сферах, таких як інформаційні технології, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство, соціальне обслуговування та інші. Станом на сьогоднішній день його максимальна сума становить 30 280 гривень. Право на отримання ваучера мають окремі категорії громадян, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років. Серед них: особи старше 45 років зі страховим стажем понад 15 років (до пенсійного віку); ветерани та учасники бойових дій; внутрішньо переміщені особи працездатного віку; люди з інвалідністю, якщо для них немає відповідної роботи; а також ті, хто отримав поранення внаслідок військових дій або опинився в полоні.
Щоб отримати послугу, слід обрати спеціальність, професію та місце навчання; подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (основні -- паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).
Протягом 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості, особа зобов'язана підписати угоду на навчання з навчальним закладом.