"Затримується": українські підприємці виявляють проблеми з процесом бронювання.
В Україні підприємства почали висловлювати занепокоєння щодо неможливості повторної підтвердження статусу критичності, що дозволяє продовжувати бронювання своїх працівників.
Цю інформацію озвучила Європейська бізнес асоціація.
"Ситуація стає системною. Насправді, процес повторного підтвердження статусу підприємства, що має критичне значення, просто 'зависає' в установах, відповідальних за це", - зазначено у зверненні ЄБА.
Згідно з інформацією, на середину 2024 року, працівники Збройних Сил України представлені в 86% компаній, які є членами Асоціації. У половині з них, а саме в 52% компаній, мобілізовані особи складають до 10% від загальної кількості військовозобов'язаних. У 28% компаній цей показник варіюється від 10% до 20%, тоді як у 6% він коливається в межах 20-40%.
Приблизно 46% працівників, які були мобілізовані або добровільно пішли служити, займають ключові позиції у компаніях. Це, зокрема, стосується керівників, інженерів, ІТ-експертів, водіїв, електриків, механіків та операторів виробничих ліній, які є важливими для нормального функціонування підприємств.
"Оптимізація умов бронювання для працівників є найактуальнішим запитом бізнесу сьогодні, згідно з результатами опитувань Асоціації. Компанії стикаються не лише з браком кваліфікованих спеціалістів, але й з труднощами у прогнозуванні робочого процесу", - йдеться в повідомленні.
У ЄБА також зазначили, що в ситуації, коли економічне бронювання ще не реалізовано, а бронювання за критичністю призупинено, підприємства фактично втрачають можливість здійснювати кадрове планування.
Нагадаємо: