Завдяки впровадженню роботизованих технологій, можливо зменшити чисельність особового складу на передовій вдвічі, зазначив заступник міністра.
В Україні здійснюється випробування нової концепції, яка зможе вдвічі зменшити чисельність військових на передовій, завдяки впровадженню роботизованих технологій.
Про це під час виступу на Odesa Economic Revival Forum повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, передає кореспондент Укрінформу.
"Ми вже тестуємо на полігонах концепт, який дозволить замінити людей роботизованими пристроями на лінії бойового зіткнення. За підрахунками аналітиків, сьогодні в середньому на 1-2 км потрібно приблизно 70 людей в окопах. За рахунок безпілотних систем, роботизованих систем замінування, розмінування, РЕБ та інших приладів ми можемо скоротити цю цифру до 30", - сказав Борняков.
Він акцентував увагу на тому, що сектор оборонних технологій в Україні зазнав значного зростання з моменту початку повномасштабної агресії, в основному завдяки ініціативам приватного бізнесу. Якщо на початку 2022 року в країні функціонувало лише три компанії з виробництва дронів, то на сьогоднішній день їх кількість наближається до 700. Два роки тому на ринку було всього сім виробників засобів радіоелектронної боротьби, а тепер їх вже понад 120. Також з'явилися десятки інновацій, що базуються на штучному інтелекті, у сфері розмінування.
"І майже жодної державної компанії немає в цьому секторі - ані в "Армії дронів", ані в кластері Brave1, ані в сегменті виготовлення РЕБ. Тому я закликаю інвесторів у цей бізнес і впевнений, що після закінчення війни Україна буде суб'єктною на цьому ринку. Ми вже потроху починаємо дискусії про можливість відкрити експорт для наших інноваційних розробок", - додав заступник міністра.
За наявною інформацією, українські виробники безпілотників успішно завершили виконання поставленого завдання раніше запланованого терміну – вже укладено контракти на постачання 1 мільйона дронів для Сил оборони.