"Якщо ми не вжимо всіх заходів, щоб Путін зазнав поразки, наслідки цього вплинуть не лише на Європу", - заявив колишній міністр оборони Великої Британії.
Чимало людей не розуміють значущість майбутнього конфлікту в Індо-Тихоокеанській зоні.
Запобігання військовому конфлікту між Китаєм і Тайванем вважається не лише захистом основ свободи та демократії, але й має важливі економічні наслідки для всього світу. Таку думку висловлює екс-міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс у своїй статті для видання The Times.
Шаппс підкреслює, що блокування Тайваню Китаєм викличе світовий дефіцит напівпровідників, які необхідні для виробництва смартфонів, ноутбуків, пральних машин, автомобілів та інших технологічних пристроїв. Це призведе до значного підвищення інфляції та втрати робочих місць.
Світова економіка може зіткнутися з серйозною рецесією, яка призведе до втрат у трильйонах доларів і вплине на всі сфери, починаючи від технологічної індустрії і закінчуючи сектором оборони. Це, ймовірно, викличе фінансові проблеми, які перевищать наслідки пандемії Covid-19 та конфлікту в Україні.
Усім світом важливо не допустити блокади Тайваню. За словами Шаппса, існує можливість надіслати чіткий сигнал китайському керівництву, що силове підпорядкування сусідньої демократичної країни ніколи не буде прийнятним.
"Близько тисячі днів тому, отримавши чіткий сигнал, Путін почав наступ на Київ. Він розраховував швидко встановити свій контроль, але українці виявилися не готовими до того, що їхню демократію буде знищено сусідньою державою. Британія стала першою серед союзників України, яка відгукнулася на виклик, забезпечивши їх зброєю, навчанням та розвідувальними даними, щоб підтримати опір вторгненню Путіна," – зазначає Шаппс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За даними перехоплень ГУР, російські війська транспортують найманців з Північної Кореї на фронт, використовуючи вантажівки з цивільними номерами.
"Наша участь була вирішальною, адже, як неодноразово підкреслював президент Зеленський, без Британії сьогоднішня, в значній мірі вільна Україна могла б не існувати. Ми активно переконували, демонстрували приклад та тиснули на інші країни, спонукаючи їх долучитися до наших зусиль. Це є екзистенційним викликом для Заходу. Ми чітко заявили, що неприпустимо, аби демократична Україна піддавалася агресії з боку більш потужного автократичного сусіда. Ми пообіцяли всебічну підтримку, запровадили санкції, надали військову допомогу та організували навчання," - зазначає колишній міністр.
Він підкреслив, що Китай і інші країни з авторитарними режимами мають намір, щоб Захід зазнав невдачі, оскільки їм байдуже до демократії та прав людини. Їхньою метою є трансформація світового устрою в інтересах своїх власних тоталітарних систем.
Шаппс вважає, що якщо ми не вживаємо всіх можливих заходів для забезпечення поразки Путіна, наслідки цього можуть виявитися катастрофічними не лише для Європи, а й для Індо-Тихоокеанського регіону та всього світу. Вартість надання дозволу на використання нашої зброї навіть усередині Росії буде незначною в порівнянні з ризиками, які виникнуть у разі перемоги Путіна, адже це може спонукати інших вважати, що ігнорувати інтереси Заходу — це прийнятно. Тому зараз настав час не лише схвалити удари ракетами Storm Shadow, але й зробити це без зволікань, чекаючи рішення з Вашингтона.
Окрім того, він переконаний, що слід зробити наступний крок, збільшивши допомогу Україні вдвічі, і закликає до цього країни НАТО та інші держави з цивілізованим підходом. Він вважає, що ці видатки є незначними в контексті можливих наслідків масштабного конфлікту між Китаєм та Тайванем.