Які навички необхідні для кар'єри в IT та наскільки важлива математика: думки експертів.
В IT є понад 120 спеціальностей, математика не обов'язкова для кожної з них
Багато старшокласників мріють після закінчення навчання працювати в сфері IT. Та існують стереотипи, що у цю галузь неможливо потрапити без знань з математики. Які насправді навички корисні для абітурієнтів, які мріють пов'язати своє життя з IT-технологіями, "Новій українській школі" розповіла керівниця освітньої команди Львівського ІТ-кластера Юлія Цимбала.
Багато випускників шкіл до самого кінця не можуть визначитися з вибором професії. Вони мають певні інтереси в різних сферах, але остаточне рішення приймають лише на початку вступної кампанії. Згідно з проведеними опитуваннями, близько 66% молоді прагнуть працювати в технічній галузі. Проте, обираючи ІТ, не всі намагаються стати програмістами, адже для цього потрібні знання математики.
Як зазначає фахівчиня, насправді в IT існує понад 120 професій, серед яких абітурієнти можуть обирати ту, що найбільше підходить. Якщо дитина не має схильності до технічних дисциплін і, зокрема, математики, то вона могла би працювати, наприклад, у:
Інформаційні технології — одна з найперспективніших галузей у сьогоднішньому світі. Отримати необхідні навички можна вже в ранньому віці, відвідуючи Школу програмування АнтиШколи. Уявіть собі, всього через місяць ваша дитина навчиться писати свої перші рядки коду! Навчання, засноване на ігрових методах, практичні знання та постійна підтримка викладачів-практиків — усе це допоможе вашому сину або доньці стати справжнім фахівцем у сфері IT.
Які навички необхідно вдосконалювати абітурієнтам, які прагнуть кар'єри в IT-індустрії?
Світ технологій розвивається дуже швидко, а отже кожен айтівець має постійно вивчати нове, щоб тримати руку на пульсі.
Популярності ІТ серед молоді додає повсюдне застосування новітніх розробок - ігор, штучного інтелекту, корисних програм для обробки відео та аудіо тощо. Діти й підлітки самі охоче користуються цими напрацюваннями і самі мріють винаходити щось нове й корисне, створювати напрацювання, які полегшать роботу й підвищить продуктивність.
У кожному напрямі - чи це суто технічна робота / робототехніка / програмування, чи це комунікації / переговори та планування - є тверді навички (hard skills), які можна поступово в собі розвивати, готуючись до вступу на ІТ-спеціальності.
Особливо слід підкреслити важливість англійської мови. Вона стає незамінною в багатьох аспектах нашого життя, але в сфері інформаційних технологій вона вже давно закріпилася як основна мова для професійної роботи.
Обов'язково потрібно розвивати й певний набір м'яких навичок (soft skills). Дуже важливим для майбутнього ІТ-вця, є бажання та вміння постійно навчатися, фахівець має бути гнучким, щоб встигати за цими змінами.
IT-кластер закликає студентів розробляти унікальні проєкти та стартапи, а не обмежуватись лише пошуком роботи на аутсорсінг у відомих компаніях. Це важлива перспектива, на яку українська ІТ-індустрія повинна звернути свою увагу.