Як уникнути фінансової кризи в Україні: 4 рекомендації від колишнього голови НБУ
Україні необхідно вжити термінових заходів вже зараз, щоб уникнути фінансової кризи.
Про це в авторській колонці для Mind написав ексголова НБУ Кирило Шевченко.
Він виділяє чотири ключові етапи. По-перше, на думку фінансиста, Україні необхідно спрямувати інвестиції в галузі, орієнтовані на експорт, такі як аграрний сектор, металургія та інформаційні технології. Для цього вже зараз потрібно створити детальну державну стратегію, яка б сприяла залученню інвестицій. В іншому випадку, у разі зупинки зовнішньої підтримки, валютна криза стане неминуче гострішою.
На думку Шевченка, без зменшення залежності від імпорту та розвитку внутрішніх можливостей у сфері як відновлювальної, так і традиційної енергетики, торгівельний дефіцит в Україні буде тільки зростати.
Ще одним кроком ексголова НБУ називає перегляд валютної політики в частині посилення контролю над валютним ринком і запровадження механізму підвищення довіри до гривні. Інакше валютний ринок ризикує знову зіткнутися з панікою та масовим відпливом капіталу, вважає він.
Та чи не головним чинником розвитку економічного потенціалу має стати залучення іноземних інвестицій, переконаний Шевченко. Для цього Україні необхідно здійснити значні реформи у правовій системі, зміцнити демократичні інститути й забезпечити надійний захист інвестицій.
Фонові дані. Раніше видання Mind повідомляло, що на сьогодні фінансова стабільність в економіці забезпечується переважно завдяки значній зовнішній допомозі та зниженню споживчого попиту з боку населення.