Як захистити свій Telegram-канал від спам-атак: практичний гайд для українських користувачів
Проросійські хакери нерідко атакують українські Telegram-канали, проте є кілька способів вирішення цієї проблеми.
Українські канали часто підпадають під спам-атаки в Telegram з боку проросійських хакерів. Однак із цим явищем можна і потрібно боротися, - Фокус розповість, як.
Під час спам-атак канали зазнають масового напливу повідомлень одночасно. Під загрозою можуть опинитися як приватні акаунти, так і канали різноманітних організацій, медіа, громадських діячів та інших. Мета атак може бути дуже різною. Наприклад, російські хакери здатні атакувати будь-яке українське медіа з метою створення ілюзії невдоволення контентом серед читачів або для підриву довіри до джерела інформації. Якщо атака спрямована на канал популярного лідера думок, це може бути спробою чинити на нього психологічний тиск, змушуючи його закрити канал.
Працівники KR. LABORATORIES, цифрової лабораторії з інформаційних технологій та цифрових рішень, що надає комплексні ІТ-послуги для захисту інфраструктури та електронних ресурсів, радять повідомляти про спам, фішинг та інші види атак за наступною адресою: https://t.me/spambot.
Також у параметрах можна знайти секцію "Групи та канали", яка дозволяє заборонити іншим користувачам додавати ваш обліковий запис до різних груп та каналів.
Власникам особистих Telegram-каналів не слід активувати опції People Nearby (Люди поруч) і Make Myself Visible (Зробити себе видимим). Річ у тім, що месенджер отримує доступ до GPS-координат користувача і визначає координати інших користувачів, активних у Telegram, які перебувають поблизу. Чи зберігаються ці дані на серверах месенджера, точно не відомо, але в KR. LABORATORIES кажуть, що за допомогою цих нехитрих функцій можна проводити GEOINT-розвідку. Для цього зловмисники можуть використовувати програму Fake GPS location, або іншу подібну, щоб задати конкретні координати на карті і за допомогою Telegram відстежувати користувачів і навіть групи за заданими координатами. Так хакери можуть стежити за передбачуваною жертвою, задіяти фішинг, перехоплювати дзвінки та повідомлення.
Кіберзлочинці можуть використовувати утиліти, такі як Telegram Spammer. Це комерційний інструмент для здійснення спам-атак на конкретний обліковий запис або групу в Telegram.
Тому, щоб не допустити спам-атаки в месенджері, варто налаштувати акаунт, обмеживши коло користувачів, які можуть надсилати повідомлення. Обов'язково повідомити про порушення, звернувшись до адміністрації Telegram зі скаргами на спам. Не реагувати на спам-повідомлення особисто, оскільки будь-яка реакція може провокувати додаткові атаки. У випадках атак на акаунти організацій, медіа, підприємств тощо варто звернутися по юридичну допомогу або до служб безпеки.