Як адекватно реагувати на новини: збірка засобів для оцінки правдивості інформації.


Як перевірити на достовірність інформацію

У Центрі стратегічних комунікацій розповіли, як уникнути цитування Telegram-каналів та об'єктивно реагувати на новини.

Щоб уникнути небезпеки стати жертвою фейкових новин, маніпуляцій чи потрапити на гачок сумнівної інформації з ненадійних джерел, проект dovidka.info від Центру стратегічних комунікацій розробив для вас комплексний набір інструментів:

*"Ботчекер" - це засіб для тестування чат-ботів у Telegram.*

* Перевірте тест "Чи варто довіряти новині?" за цим посиланням;

* джерела, де можна читати достовірні новини, а також список каналів у Telegram, які мімікрують під українські - на сайті dovidka.info.

Ігор Соловей, очільник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, висловився в проєкті "Самохвалов запитує", зазначивши, що Telegram несе певні ризики.

З точки зору кіберскладової - це абсолютне зло. Це однозначно російська платформа з незрозумілими фінансуванням і форматами шифрування, непрозорими системами безпеки, серверами на території росії. Ворог однозначно може мати доступ до всіх цих даних. І ні в кого з фахівців немає ніяких сумнівів, що використання Телеграму як способу взаємної комунікації є небезпечним. Ми бачимо, як вкидаються великі кошти в купівлю патріотичних каналів, де люди виступають у вишиванках і щирою українською мовою, ці канали анонімні. І це нагадує гру в покер із шулером крапленими картами. І в цій грі нам треба або перекинути стіл і перестати грати в цю гру, або бути готовими, що шулер нас переможе.

Нагадаємо, ми вже згадували про ініціативу "ІПсО і люди" – свіжий проєкт, розроблений Центром протидії дезінформації.

Related posts