Абітурієнти на комерційну основу можуть претендувати на гранти до ₴25 тисяч для покриття вартості навчання.


Про це повідомив Михайло Винницький, заступник міністра освіти та науки, в інтерв'ю для Укрінформу.

"Якщо абітурієнт не потрапляє на бюджетне місце, тоді у нього є можливість отримати додаткову державну фінансову підтримку, але вона не буде покривати на 100% вартість навчання. Грантова система базується на принципі співфінансування: навчання частково оплачує студент чи його батьки, це також може бути стипендія від юридичної особи, а частково оплачує держава. У цьому році сума такого гранту встановлена на двох рівнях. Перший рівень - це 15 тисяч гривень. На цю суму може претендувати будь-який студент, який склав НМТ на рівні 150 балів за два будь-яких предмети або більше. Якщо вступник склав НМТ на 170 балів за два предмети або більше, він може претендувати на грант у сумі 25 тисяч грн", - розповів Винницький.

Як зазначив він, у випадку подання абітурієнтом заяви на стратегічно важливу для держави спеціальність, сума гранту, яка може становити 15 або 25 тисяч гривень, буде помножена на визначений коефіцієнт. Для окремих спеціальностей цей коефіцієнт дорівнює 1 або 1,3, а для інших - 1,5.

Отже, для мистецьких спеціальностей, філології (зокрема, спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики), інформаційних технологій, комп'ютерних наук, ветеринарії та охорони здоров'я буде встановлено коефіцієнт 1,3.

Коефіцієнт 1,5 встановлений для таких спеціальностей: освіта й педагогіка, природничі науки - фізика, біологія, хімія, математика, статистика, механічна інженерія, електрична інженерія, хімічна інженерія, електроніка, виробництво та технології, архітектура та будівництво, аграрні науки, терапія й реабілітація.

Заступник міністра повідомив, що абітурієнти, які обирають контрактну форму навчання на популярні спеціальності, такі як право, менеджмент, журналістика та інші, повинні набрати щонайменше 170 балів НМТ з двох предметів для отримання гранту.

Станом на сьогодні, за інформацією Міністерства освіти і науки, більш ніж 150 вищих навчальних закладів виявили зацікавленість у участі в пілотному проєкті щодо надання грантової підтримки для студентів, які вступають на контрактну форму навчання.

Related posts