Волл-стріт завершує торги з позитивним результатом завдяки активним покупкам акцій у секторі технологій, оскільки інвестори з нетерпінням чекають на свіжу інформацію про рівень інфляції.
У вівторок фондові індекси на Волл-стріт завершили день на позитивній ноті, відновивши частину втрат з попередньої сесії. Інвестори активно купували акції технологічних компаній, у той час як їхня увага була прикута до майбутніх даних про інфляцію та старту сезону звітності за третій квартал.
У понеділок всі три ключові індекси зазнали значного падіння, знизившись приблизно на 1% кожен. Це сталося через зростання прибутковості державних облігацій, посилення конфлікту на Близькому Сході та коригування прогнозів щодо процентних ставок у США.
Деяке зниження прибутковості казначейських облігацій у вівторок, однак, означало, що інвестори звернули увагу на акції з високими темпами зростання, які отримують вигоду від нижчої вартості боргу, що сприяє їх зростанню, наприклад, технологічні компанії.
Індекс інформаційних технологій очолив зростання серед секторів S&P 500, підскочивши на 2,1%. Цьому сприяло зростання акцій Palantir Technologies та Palo Alto Networks на 6,6% та 5,1% відповідно.
Потужні технологічні марки також продемонстрували зростання, що сприяло підвищенню індексів Nasdaq та S&P 500, вивівши їх вище торішніх показників, хоча в випадку S&P 500 це сталося лише частково.
Серед акцій так званої "Великої сімки" лідером зростання стали акції Nvidia, які зросли на 4,1%, що стало найбільшим одноденним зростанням за місяць. Також зросли акції Apple, Tesla і Meta Platforms, які подорожчали від 1,4% до 1,8%.
У вівторок S&P 500 виріс на 55,19 пунктів, або на 0,97%, до 5 751,13 пунктів, а Nasdaq Composite піднявся на 259,01 пунктів, або на 1,45%, до 18 182,92. Промисловий індекс Доу-Джонса зріс на 126,13 пунктів, або на 0,30%, до 42 080,37.
Хоча спад прибутковості казначейських облігацій сприяв зростанню акцій технологічних компаній, процентна політика продовжує залишатися ключовим фактором для трейдерів і фондових ринків у США.
Протягом року інвестори уважно стежать за діями Федеральної резервної системи США та її намірами щодо зниження процентних ставок, яке вже давно очікується. Кожна нова порція економічних даних ретельно аналізується з метою з’ясувати, як вона може вплинути на рішення центрального банку.
Релізи даних минулого тижня, в тому числі сильніший, ніж очікувалося, п'ятничний звіт про зайнятість, спонукали інвесторів дещо зменшити свої бети на зниження ставок, хоча вони більше схиляються до зниження на 25 базисних пунктів на наступному засіданні ФРС в листопаді, а не на 50 б.п..
Згідно з інформацією з CME FedWatch Tool, трейдери вважають, що ймовірність зниження процентної ставки на 25 базисних пунктів у листопаді складає близько 89%.
Ринки зараз з нетерпінням чекають на публікацію даних про індекс споживчих цін, яка відбудеться в цей четвер, оскільки це стане наступним важливим сигналом щодо руху процентних ставок.
Джейсон Прайд, керівник відділу інвестиційної стратегії та досліджень у компанії Glenmede, зазначив: "На мою думку, звіт по ринку праці, який публікується в п’ятницю, разом із даними щодо індексу споживчих цін, є ключовими аспектами для Федерального резерву на їхньому наступному засіданні".
Він зазначив, що у разі, якщо індекс споживчих цін відповідатиме прогнозам, це призведе до зниження ставки на 25 базисних пунктів у листопаді.
Переважна частина секторів S&P продемонструвала зростання, хоча два з них зазнали падіння. Одним з таких є сировинний сектор, який знизився на 0,4% внаслідок падіння цін на метали, що стало наслідком зниження оптимізму стосовно економічних стимулів у Китаї.
Цінні папери китайських компаній, які торгуються на американських фондових ринках, також зазнали зниження, відтворюючи тенденції падіння внутрішніх акцій. Акції Alibaba Group, JD.com та PDD Holdings зменшилися в ціні на від 5,4% до 7,5%.
Найбільше впали акції енергетичних компаній, які втратили 2,6%, що стало найбільшим одноденним падінням з 20 серпня, оскільки ціни на нафту відступили після ралі в понеділок.
Фінансові результати за третій квартал залишаються в центрі уваги, і провідні банки повинні представити свої звіти вже цієї п'ятниці. Згідно з прогнозами LSEG, очікується, що темпи прибутковості компаній, що входять до індексу S&P 500, досягнуть 5%.
PepsiCo зросли на 1,9% після того, як виробник снеків знизив свій прогноз річного зростання продажів, але повідомив про скоригований прибуток на акцію, що перевищив прогнози.
Торгові обсяги на американських біржах досягли 11,57 мільярда акцій, що нижче середнього показника в 12,1 мільярда акцій за останні 20 днів торгів.