Відтермінування мобілізації: хто може скористатися цим правом і які зміни очікуються з листопада.


З листопада 2024 року у додатку "Резерв+" з'явиться можливість оформлення відстрочки від мобілізації. Крім того, продовжити цю відстрочку можна буде безпосередньо в додатку.

Цю інформацію озвучила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони, під час конференції IT Arena 2024, повідомляє UAINFO.org із посиланням на ТСН.

У "Резерв+" наміри розширити можливості, впровадивши функцію надання відстрочки для студентів стаціонарної форми навчання, батьків з кількома дітьми та людей з інвалідністю.

Нова функція має полегшити життя, зокрема студентам, які навчаються за кордоном.

"Наша мета полягає в тому, щоб особа, що має підстави для отримання відстрочки, могла без зайвих зусиль повідомити про своє право без необхідності особисто відвідувати ТЦК і писати заяву власноруч. Ми прагнемо, щоб цей процес займав лише кілька хвилин, а сама відстрочка була офіційно визнана. Для досягнення цього нам потрібно не лише оновити нормативні документи, але й забезпечити готовність наших партнерів – власників реєстрів – до реалізації нових технологічних рішень," – зазначила Черногоренко.

Також зверніть увагу: У захопленому Криму проходять масові облави на чоловіків: що відбувається на місці.

Призупинення призову на військову службу у 2024 році.

Адвокатка Марина Бекало у коментарі нагадала, що підстави для відстрочки передбачені ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Таким чином, не підпадають під мобілізацію особи, які мають військовий обов'язок і:

Відтермінування мобілізації: кроки для подання документів

Процедура подачі документів і отримання відстрочки регулюється Постановою Кабінету Міністрів України №560.

Читайте також: Повістки через "Укрпошту": юрист акцентував увагу на ключових моментах.

"Для отримання відстрочки подається заява голові комісії ТЦК та СП та документи, що підтверджують право на відстрочку. Комісія зобов'язана розглянути заяву протягом семи днів з дня отримання заяви, а у разі надсилання запитів до відповідних установ для отримання додаткової інформації, заява має бути розглянути на наступний день після отримання відповідної відповіді на запит", -- пояснила Марина Бекало.

На основі аналізу поданої заяви ухвалюється рішення щодо надання або ж відмови у відстрочці.

"Якщо заява буде затверджена, оформляється довідка про надання відстрочки, і відповідні дані вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відомого як "Оберіг", які також інтегруються в додаток "Резерв+". У випадку відмови в наданні відстрочки, ТЦК та СП приймає обґрунтоване рішення, що може бути оскаржене в суді", – розповіла адвокат.

Вона зазначила, що під час розгляду заявки на відстрочку цей військовозобов'язаний не відправляється на військово-лікарську комісію, тому не підлягає призову на військову службу.

"Відстрочка надається строком на час дії указу президента про проведення мобілізації, тобто на три місяці, яка підлягає продовженню на той самий строк. В Міноборони обіцяють до кінця року розширити можливості в застосунку "Резерв+", що спросить процедуру отримання відстрочки для військовозобов'язаних", -- зазначила Марина Бекало.

Related posts