Відновлення "Охматдиту": для реконструкції лікарні за 307 млн гривень обрали маловідому компанію з високими цінами | УНН


ТОВ "Буд-технолоджі" перемогло в тендері на ремонт пошкодженого корпусу "Охматдиту" за 307 млн грн. Вибір викликав питання, оскільки були значно дешевші пропозиції від інших учасників.

ТОВ "Буд-технолоджі" здобуло перемогу у тендері, організованому БО "Благодійний фонд "Охматдит", на проведення ремонтних робіт у корпусі лікарні, що зазнав пошкоджень внаслідок ракетного удару у липні. Відомо, що ця компанія запропонувала одну з найдорожчих варіантів відновлення, повідомляє УНН, посилаючись на "Наші гроші".

31 липня НДСТ "Охматдит" повідомив на своїй сторінці у Facebook, що тендер на ремонтні роботи корпусу лікарні, пошкодженого внаслідок ракетного обстрілу в липні, виграло ТОВ "Буд-технолоджі". Серед 14 інших учасників, пропозиція "Буд-технолоджі" була третьою за ціною, складаючи 307 млн грн (без ПДВ).

Більшість інших претендентів запропонували здійснити ремонт за суттєво нижчі суми -- від 42 до 286 мільйонів гривень. Однак, замовник не вступав у переговори з іншими учасниками і не пояснив свого рішення.

Дослідження від "Наших грошей" показало, що серед десяти найдешевших пропозицій принаймні сім містили детально заповнені комерційні пропозиції з конкретними зазначеннями цін на різні види робіт.

Лікарня "Охматдит" підкреслила, що проведений конкурсний відбір не є тендером у розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а є приватним конкурсом, організованим для відкритого та чесного використання коштів. Проте "Охматдит" не пояснив, чому було відхилено дешевші пропозиції. Благодійним фондом "Охматдит-Здорове дитинство" керує Євген Вембер, а головним бухгалтером є Світлана Розборська.

Компанії-учасниці конкурсу, які були відібрані до фіналу:

"ДАК" (310 млн грн) із групи "Альтіс" Олександра Глімбовського;

"Буд-технолоджі" (307 млн грн) із групи Sensar запорізького забудовника Марка Марченка;

Замовник організував серію віртуальних зустрічей з кількома компаніями. "Мега профіт груп" було відхилено через невизначеність у податковій документації, тоді як "ДАК" не пройшла через сумнівну репутацію керівника Глімбовського, який у липні був затриманий у зв'язку зі справою НАБУ про корупцію, що стосується його зятя Романа Насірова, колишнього очільника податкової служби у 2015-2016 роках.

Замовник залучив фірму "Столична правова фундація" для проведення "юридичного аналізу переможця щодо доброчесності" і в підсумку обрав "Буд-технолоджі" як підрядника. Втім, замовник ігнорував певні проблеми в пропозиції переможця, як-от те, що "Буд-технолоджі" вказала лише на оренду такої будівельної техніки: автокран "Камаз", MAN з маніпулятором та екскаватор JCB, жоден з яких не призначений для монтажу фасадів вище другого поверху. Також компанія не надала жодної інформації про обладнання для укладання плитки.

Основні витрати переможця тендеру були спрямовані на ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" (темні панелі на фото будівлі) та обробку внутрішніх стін за допомогою НР-панелей. Вартість кожної з цих позицій у компанії "Буд-технолоджі" перевищувала 100 мільйонів гривень. При цьому ціни на ці роботи виявилися вдвічі вищими, ніж у більш бюджетних учасників конкурсу, як показано у порівняльній таблиці.

Компанія "Ріола-модуль", яка раніше займалася будівництвом цього корпусу, у своїй тендерній пропозиції вартістю 179 млн грн вказала, що вже виконала безкоштовний ремонт так званих "чистих приміщень" (операційні блоки тощо) після ракетного удару. Було частково замінено стіни та стелі, а також відновлено пошкоджений лінолеум. Це може свідчити про те, що загальні обсяги ремонтних робіт, оплачених за рахунок благодійників, були перебільшені.

ТОВ "Буд-технолоджі" з капіталом у 5000 гривень зареєстроване у місті Запоріжжя. У державних тендерах компанія участі не брала. Як підтвердження досвіду виконання подібних робіт, фірма надала договір підряду з ТОВ "Крам-інвест" на будівельні роботи клініки у Запоріжжі на вулиці Святого Миколая, 27. Відповідно до публічного повідомлення про будівництво запорізької клініки "UniClinic", відомо, що цей проєкт був реалізований запорізькою будівельною компанією Sensar під керівництвом Марка Марченка, - зазначено у розслідуванні видання.

На сьогоднішній день компанію "Буд-Технолоджі" очолює Василь Кобизь, який проживає в селі Братське, що знаходиться в Запорізькій області. Згідно з даними "NGL.media", раніше керівною посадою в компанії займалась Ольга Шаленна, матір Євгена Шаленного. Євген Шаленний, у свою чергу, є давнім партнером Марка Марченка. "Запорізький центр розслідувань" вказує на те, що Євген Шаленний виконує роль "менеджера Марченка".

Марк Марченко та Євген Шаленний з 2015 року займалися розвитком місцевого осередку партії "Самопоміч" у Запоріжжі під керівництвом мера Львова Андрія Садового. Бізнес-партнером Марченка був брат заступника мера Запоріжжя. У 2017 році Марченка затримали за підозрою у фіктивних актах виконаних робіт з будівництва в Запоріжжі та Мелітополі на суму 87 млн грн. "Самопоміч" публічно підтримала бізнесмена, заявляючи, що справа є тиском на політичну силу. У 2022 році стало відомо, що компанії "Буд-Технолоджі" та Sensar володіють землею в передмісті Львова, де планувалося будівництво реабілітаційного центру для воїнів АТО. Однак виявилося, що 99% площі забудови мав зайняти торгово-розважальний центр, як зазначено у розслідуванні.

На останніх місцевих виборах перед вторгненням Євген Шаленний разом із директоркою Sensar Development Оленою Бартуль балотувалися від партії "Слуга народу".

Дозвольте нагадати

8 липня 2024 року в результаті російського обстрілу дитячої лікарні "Охматдит" у Києві загинуло двоє осіб, 32 отримали поранення, серед яких восьмеро дітей були госпіталізовані.

Цілковитого знищення зазнав корпус токсикології з відділом хронічних і гострих отруєнь (де дітям здійснюють діаліз) Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".

У старому корпусі хірургії майже всі вікна вибиті, сильно пошкоджені два хірургічні та два соматичні відділення, а також відділення інтенсивної терапії та операційний блок.

У нещодавно збудованому новому корпусі зазнали пошкоджень 12 відділень.

Серед них вісім хірургічних, п'ять онкологічних, два реанімаційні відділення, операційний блок, радіологічне відділення та відділення променевої терапії.

Зазнала руйнувань також єдина в Україні лабораторія онкогематології.

Український уряд виділив 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи в дитячій лікарні "Охматдит"

Українці зібрали 250 мільйонів гривень за 22 години на відновлення "Охматдиту", пошкодженого внаслідок російської атаки.

Related posts