Вибори та референдум в Молдові: кібербезпека застерігає про загрозу дезінформації в WhatsApp.


20 жовтня в Молдові відбудуться вибори президента та референдум, що стосується вступу країни до Європейського Союзу. Служба інформаційних технологій та кібербезпеки (STISC) повідомляє про активну кампанію дезінформації, яка активно розповсюджується через месенджери, зокрема WhatsApp.

У неділю, 20 вересня, у Молдові відбуваються вибори президента та республіканський референдум щодо конституційних змін, присвячений можливому вступу країни до Європейського Союзу.

Голосування розпочалося о 07:00 і триватиме до 21:00. Очікується, що виборці скористаються правом голосу на 2219 виборчих дільницях, з яких 1988 розташовані в Молдові. Для громадян, які проживають за межами країни, відкрито ще 231 дільницю в 37 державах.

Про це повідомило державне агентство новин Молдови Moldpres.

Свій голос підтримки висловила чинна президентка Молдови Мая Санду. Відповідаючи на запитання журналістки про вплив проросійських сил на президентську кампанію та можливість маніпуляцій з голосами, Мая Санду зазначила, що їй відомо про подібні спроби.

"Наші інституції говорили протягом цієї кампанії про спроби купувати голоси молдован, про спроби впливати на голоси. Ми хочемо, щоб молдовани вирішували свою долю, тому я закликаю всіх громадян вийти на голосування і проголосувати за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей", -- підкреслила Санду.

Згідно з інформацією, наданою молдовським Центральним виборчим комітетом, станом на 10:00 свою волю висловили більше 207 тисяч виборців, що складає понад 7,5% від загальної кількості зареєстрованих. У той же час, у конституційному республіканському референдумі взяли участь понад 72 тисячі осіб, що відповідає 2,66% від тих, хто внесений до виборчих списків.

Центральна виборча комісія також повідомила про шість випадків порушень та інцидентів. Один з випадків пов'язаний із можливим підкупом виборців, інший — із фотографуванням виборчих бюлетенів, а ще чотири інциденти були зафіксовані. Усі ці справи наразі розглядаються Генеральною інспекцією поліції.

Одночасно з інформацією від Служби інформаційних технологій та кібербезпеки Молдови (STISC) стало відомо, що напередодні виборів активізувалася кампанія дезінформації, яка розповсюджується через месенджери, зокрема WhatsApp. Ці маніпуляційні повідомлення намагаються вплинути на суспільну думку щодо виборів та референдуму.

Молдовська служба інформаційних технологій та кібербезпеки закликала населення дотримуватися обережності та утримуватися від поширення фальшивих новин. Вона також рекомендує блокувати підозрілі повідомлення і отримувати інформацію виключно з офіційних джерел.

Нагадуємо, що організація "Репортери без кордонів" (RSF) висловила занепокоєння щодо агресії Росії в інформаційній сфері Молдови і закликала вжити додаткових заходів для захисту.

Related posts