Згідно з дослідженням Work.ua, вакансії, які викладені українською мовою, отримують на 17% більше відповідей. Джерело: Delo.ua.


Цю інформацію наведено в дослідженні, проведеному Work.ua.

У вересні 2024 року була зареєстровано 97% україномовних пропозицій роботи. Російською було написано 1,5% вакансій. У Work.ua. зазначають, що це, фактично, історичний мінімум.

У вересні 2024 року Рівненська область продемонструвала найбільший відсоток україномовних вакансій -- 99,9%. Загалом половина областей України вже має понад 99% пропозицій роботи державною мовою.

Одеська область демонструє найвищу частку вакансій, що публікуються російською мовою, з показником 5,6%. Це свідчить про позитивну динаміку, адже рік тому цей відсоток становив 11%.

Цікаво зазначити, що найменша частка вакансій українською мовою спостерігається у сфері дистанційної роботи, де лише 85,8% оголошень подано українською, що пов'язано з високою кількістю вакансій англійською мовою.

Розміри та галузь діяльності підприємства значно впливають на мову, яку обирають для оголошень про роботу. Відомі корпорації частіше уникають використання російської мови, тоді як у секторі "Оборонних сил" українською мовою написано 99,6% усіх вакансій.

Серед секторів з високим рівнем українізації виділяються державні установи (99,3%) та дизайн (98,2%). Найнижчий рівень українізації фіксується в неприбуткових організаціях та IT-сфері, де англомовні оголошення є найбільш поширеними.

Вакансії українською мовою – запорука отримання більшої кількості відгуків.

Результати дослідження показують, що на вакансії українською мовою відгукуються на 17% більше кандидатів порівняно з російськомовними оголошеннями. Це може стати ефективним кроком для подолання дефіциту кадрів у багатьох секторах. Водночас найбільше відгуків отримують англомовні вакансії, що пояснюється вищою зарплатою та можливістю віддаленої роботи.

Що стосується резюме кандидатів, то 90,5% з них оформлені українською мовою, що є суттєвим підвищенням у порівнянні з 71% у 2022 році. Лише 5,5% резюме написані англійською, а російською – всього 4%.

Молодь активно користується українською мовою: серед шукачів віком до 18 років 95,7% склали резюме державною. Серед старшого покоління, особливо віком 55+, лише 64,5% резюме написані українською, а 34% -- російською.

Жінки більше схильні до написання резюме українською мовою (87%), в той час як чоловіки частіше обирають російську (18%).

Професійна українізація: юристи на передовій, водії залишаються позаду.

Юристи та страхові експерти демонструють найвищий рівень українізації своїх резюме, адже 92% з них оформлено українською мовою. Натомість, серед водіїв, будівельників, охоронців, представників робітничих професій та топменеджерів спостерігається найнижчий відсоток резюме українською – лише приблизно 22% з них написано російською.

Загалом, ринок праці в Україні активно українізується, що позитивно впливає на успішність пошуку роботи, особливо серед молоді та великих компаній.

У вересні роботодавці опублікували безпрецедентну кількість вакансій — 117 683 пропозиції працевлаштування. Цей рівень активності схожий на дані 2021 року, коли також було зафіксовано понад 117 тисяч вакансій. Тим не менш, зарплати залишилися на рівні попередніх місяців, що викликає невдоволення у кандидатів на роботу.

Related posts